Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Lėkundjet e tokės nė Shkup, pllakat sizmike drejt qetėsimit
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/9/13 15:12:40 (1156 Lexime)


Tėrmet i vogėl tė cilin qytetarėt nuk do ta ndjenin po tė mos kishte epiqendėr tė cekėt, ishte dridhja e vetme qė sot ėshtė regjistruar nė Shkup. Kėto janė tė dhėnat e fundit nga Observatoriumi sizmologjik

Sizmologėt kėto dukuri i interpretojnė si pasoja respektivisht dridhje tė tjera qė vijnė pas tėrmetit kryesor dhe mė tė madh prej 5,3 ballėve sipas Rihterit qė qytetarėt e Shkupit e pėrjetuan tė dielėn.


“Tani pėr tani, sipas tė dhėnave qė i posedojmė, atė qė e regjistruam, e vlerėsojmė tėrmetin e tė dielės nė ora 15 e 10 minuta si dridhjen kryesore. Dridhjet qė ishin, si ajo e mėngjesit rreth orės 7 i vlerėsojmė si pasoja pra dridhje tė tjera qė ndodhin krahas kryesores dhe tė gjitha pėrveē dridhjes kryesore janė tėrmete qė vijnė mė pas”, deklaroi Dragana Ēernih Anastasovska, observatori sizmologjik pranė FMN, transmeton Alsat M.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.