Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Marrėveshja e Ohrit, BDI demanton BDI-nė (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2015/12/9 11:38:48 (565 Lexime)


Deklaratat kundėrthėnėse, kaosi dhe qėndrimet diametralisht tė kundėrta sa vijnė e shtohen brenda partisė shqiptare nė pushtet, ku madje edhe vetė zyrtarėt mė tė lartė demantojnė njėri tjetrin. Pėrderisa pėr kryetarin e kėsaj partie, Ali Ahmeti, Marrėveshja e Ohrit ka zgjidhur statusin juridik tė shqiptarėve dhe tani kėrkohet vetėm zbatimi i ligjeve qė burojnė nga kjo marrėveshje, zėvendėskryeministri Musa Xhaferi del me konkluza dhe propozime tė reja. Pėr kėtė tė fundit MO nuk mjafton dhe kėrkon ndryshime tė reja kushtetuese, qė pėr Ahmetin kanė qenė tė panevojshme.

Kėta dy zyrtarė tė lartė tė BDI-sė janė pėrplasur edhe pėr buxhetin. Xhaferi tė paktėn deklarativisht kėrkon mekanizėm pėr ndarjen e buxhetit, propozim ky qė Ahmetit i duket absurd.
Por Ahmeti nuk e ka kundėrshtuar vetėm Musa Xhaferin. Kur flitet pėr pėrdorimin zyrtarė tė gjuhės shqipe, Ahmeti disa herė, madje edhe brenda vetėm 24 orėve ka demantuar edhe vetveten.
Kontradiktat edhe mė tė mėdha janė tek zyrtarėt e tjerė tė BDI-sė, tė cilėt nė raste tė panumėrta kanė dalė thuajse pėr tė gjitha ēėshtjet me vlerėsime tė kundėrta.

Arben Zeqiri /SHENJA/

Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.