Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Tė ndryshme : 5 kėshilla si tė mėsoni mė shpejt njė gjuhė tė huaj
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/9/11 3:40:29 (664 Lexime)Ne kohen qe po jetojmė, gjuhet e huaja janė thelbėsore pėr tregun e punės. Te jesh dygjuhėsh apo trigjuhesh ėshtė njė avantazh i madh dhe ofron mundėsi te mira pėr karrierėn.

Ne kohen qe po jetojmė, gjuhet e huaja janė thelbėsore pėr tregun e punės. Te jesh dygjuhėsh apo trigjuhesh ėshtė njė avantazh i madh dhe ofron mundėsi te mira pėr karrierėn. Dėshironi te mėsoni sa me shpejt njė gjuhe tjetėr? Kjo ėshtė njė ide e shkėlqyer. Ja disa kėshilla si ta arrini me shpejt dhe me lehte qėllimin tuaj.Gjeni njė korrespondent

Kur jeni vete nuk arrini dot te motivoheni sa duhet. Pėr te mėsuar njė gjuhe te huaj duhet ta praktikoni sa me shume atė, kėshtu qe pėrveē kurseve klasike, pse te mos gjeni edhe njė korrespondent? Ne Skype apo ne rrjete te tjera sociale ju ofrohen plot mundėsi.

Rifitoni kohen e humbur

Keni dėshiruar gjithmonė te mėsoni njė gjuhe te huaj, por puna dhe angazhimet nuk ju kane lėnė kohe te lire? Nuk ėshtė asnjėherė vone. Ju mund te shkarkoni ne telefon apo ne tabletin tuaj aplikacione te cilat do ju ndihmojnė te ushtroheni ne ēdo moment.

Mėsoni edhe mbi kulturėn e atij vendi

Kjo ėshtė edhe me e vėshtirė, por do ju ndihmoje mjaft. Gjuha dhe kultura janė te lidhura fort me njėra-tjetrėn. Interesohuni pėr muzikėn, letėrsinė apo kinematografinė e vendit te cilit po i mėsoni gjuhen.

Sfidojeni veten

Mendoni se nuk keni vullnetin e duhur pėr t’ia dale? Sfidojeni veten dhe mundohuni sa te mundeni. Do ju duhet edhe durim pėr te arritur qėllimin, por nuk duhet te dorėzoheni lehte.

Integrohuni ne njė komunitet

Nėse keni mundėsi mund te shkoni ne shtetin pėrkatės pėr t’u ambientuar paksa edhe me gjuhen qe flitet atje. Disa jave apo disa muaj do ju bėjnė te perfeksiononi me shume duke qene se do dėgjoni vetėm te flitet ne atė gjuhe./ iKub


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.