Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kėrēova : Shi edhe gjatė ditės sė sotme, Kėrcova ndėr qytetet ku shiu bie me intenzitet tė lartė
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/9/8 0:21:50 (1283 Lexime)
Mė sė shumti shi gjatė 24 orėve tė fundit ka rėnė nė Mavrovė. Matjet e DPHM-sė tregojnė shtresė tė shiut prej 84 litrave nė metėr katror, Ne Kercove 80 nė krushevė 62, Gjevgjeli 47, Llazaropole 46, Pozharan 37, Dojran 34, Manastir 32, Topollēan 28, Shkup 26, Dibėr 24, Tetovė dhe Pretor 19, Kumanovė 16, Gjurishtė 12, Demir Kapi dhe Prilep 11, Ohėr 10, Strumicė 9, Shtip 6, Pozhar dhe Vinicė 5, Kriva Pallankė dhe Berovė 2 litra.Gjatė natės nė maqedoni mbisundoi mot me vranėsira, me reshje tė shiut me intensitet tė ndryshueshėm. Reshjet ishin mė tė rrėmbyeshme nė pjesėt perėndimore dhe jugore. Fryu erė e dobėt nga drejtimi verilindor. Sot nė mėngjes sėrish ka reshje tė shiut pothuajse ēdokund dhe me ato janė me intensitet tė dobėt deri mesatar, ndėrsa nė pejsėt perėndimore janė mė tė rrėmbyeshme. Fryen erė e dobėt nga drejtimi verilindor, ndėrsa nė rajon tė Prilepit, kohė pas kohe, mesatare.
Deri nė fund tė ditės do tė jetė mot me vranėsira dhe mė i freskėt, me reshje tė shiut, me kushte pėr bubullima tė rralla. Reshje mė tė rrlmbyeshme do tė ketė nė pjesėt jugore dhe perėndimore tė vendit. Nga fundi i ditės do tė ketė ulje tė intensitetit tė reshjeve. Do tė fryejė erė e dobėt deri mesatare nga drejtimi lindor dhe juglindor. Temperatura do tė lėvizė prej 16 deri 22 gradė.
Prej nesėr do tė mbisundojė mot i ndryshueshėm me vranėsira, me reshje tė kohėpaskohshme tė shiut, tė cilat lokalisht do tė jenė mė tė rrėmbyeshme dhe tė shoqėruara me bubullima.

/tvgurra


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.