Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kėrēova : Shoqata Shqiptaro-Amerikane "USKANA", NDIHMĖ PĖR HASANBEG, SHKUP
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/8/14 16:03:22 (724 Lexime)Kryetari i Shoqatės Shqiptaro-Amerikane "USKANA", Dr.Amit Baftiri sot vizitoi zonėn e dėmtuar nga vėrshimet e javės sė kaluar nė Hasanbeg tė Shkupit. Dr.Baftiri vizitoi familjen e Haxhi Shabija pėr ngushėllime tė humbjes tė dy familjarėve, nėnė e fėmijė gjatė vėrshimeve katastrofike. Nga fondet e shoqatės u shpernda njė ndihmė simbolike financiare prej $1,100 pėr familjet nė Hasanbeg. Gjatė vizitės u diskutuan me banorėt dhe nevojat emergjente pėr tė cilat shoqata do ju informojė nė tė ardhme.


Ju shprehim ngushėllime familjeve qė humbėn mė tė dashurit dhe ndajmė me ju dhimbjet nga gjendja e vėshtirė. Kėrkojme nga institucionet ndėrkombėtare tė dėrgojne urgjentisht ekspertė pėr sanimin e shpejtė tė infrastrukturės sė dėmtuar, ekspertė mjedisor dhe shėndetėsorė qė do vlerėsojnė nėsė janė krijuar kushte pėr kthimin e familjeve nė shtėpitė e tyre tė dėmtuara. Nė veēanti theksojmė qė gjendja nė zonat shqiptare ėshtė akoma shumė e rėndė pasi shėrbimet e shtetit qėllimisht kanė anashkaluar kėto zona qė duhet tė dėnohet nga gjithė komuniteti ndėrkombetar. Pėr kėtė formė mė tė vrazhdė tė diskriminimit shoqata do angazhohet tė informojė pėrfaqėsues tė shtetit Amerikan.
Kryesia e Shoqatės "USKANA"
Chicago, 14 Gusht 2016

/tvgurra


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.