Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Rajoni : Mali i Zi kėrkon punėtorė sezonalė, rroga 1500 euro
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/7/11 3:25:50 (511 Lexime)


Mali i Zi kėrkon 14 mijė punėtorė, siguron ushqiminin, strehimin dhe njė pagė prej 1500 eurosh, shkruajnė mediat malazeze.

Mė tė kėrkuar janė furrtarėt, kamerierėt, kuzhinierėt. Kėrkohen punėtorė nė komunat bregdetare, dhe kjo ėshtė punė sezonale. Punėdhėnėsit malazezė janė nė kėrkim tė punėtorėve pėr turizėm.

Kur ėshtė fjala pėr punė sezonale, angazhimi pritet tė kufizohet nė njė periudhė tė caktuar.

“Ėshtė e njohur se ēdo vit njė numėr nė rritje i punėdhėnėsve kanė hapur hotele tė reja, restorante, qė natyrisht pėrfshijnė vende tė reja pune. Edhe pse qėllimi ėshtė pėr tė zgjatur sezonin turistik nga 6 deri nė 8 muaj, numri i konsiderueshėm i restoranteve dhe hoteleve arrijnė pėr tė punuar gjatė gjithė vitit”, thonė nė Zyrėn Malazeze pėr Punėsim.


Interesi mė i ulėt ėshtė pėr tė punuar nė bujqėsi. Sipas tė dhėnave, nė Mal tė Zi janė tė angazhuar 6000 punėtorė vendės sezonalė. Pjesa mė e madhe e tė papunėve duan tė punojnė nė hoteleri dhe pagat ndryshojnė nė varėsi tė punėdhėnėsit. Megjithatė, kuzhinierėt mund tė fitojnė nė Mal tė Zi deri 1,500 euro.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.