Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Shkup, vazhdon tė nėpėrkėmbet gjuha shqipe - VIDEO
Postuar nga redaksia Kyqur 2015/12/8 12:28:36 (507 Lexime)


“Se qyteti i Shkupit vazhdon tė nėpėrkėmbė pėrdorimin e gjuhės shqipe fletė edhe kjo tabelė e vendosur nė kėtė urė qė lidh lagjen Hipodrom dhe atė tė Inxhikovės. Kryetari i Qytetit tė Shkupit Koce Trajanovski nuk deshi tė jap pėrgjigje rreth kėtij lėshimi”.

Kryetari i Qytetit tė Shkupit Koce Trajanovski gjatė fjalimit tė tij vetėm tha se mjetet pėr ndėrtimin e kėsaj ure i ka siguruar plotėsisht qyteti i Shkupit, duke harruar nė kėtė mėnyrė se taksapagues nė kėtė qytet janė edhe shqiptarėt.

“Vlera e kėtij investimi ėshtė 38 milion denar, plotėsisht ėshtė mbuluar nga buxheti i qytetit tė Shkupit dhe kjo urė praktikisht bėhet porta e qytetit tė Shkupit duke pasur parasysh se deri mė tani nuk kemi pasur ndonjė objekt tė kėsaj natyre nė hyrje tė qytetit tė Shkupit”,deklaroi Koce Trajanovski, kryetar i Qytetit tė Shkupit.

Pėrdorimi i shqipes nė kryeqytet mbetet peng i interpretimit tė ndryshėm tė Ligjit pėr pėrdorimin e gjuhėve dhe Ligjit pėr Qytetin e Shkupit. Trajanovski ėshtė zotuar se deri nė njė zgjidhje politike Qyteti i Shkupit do tė vazhdojė tė pėrdorė vetėm maqedonishten dhe anglishten nė tabelat udhėrrėfyese nė kryeqytet, duke shkelur kėshtu amendamentin 5 tė Kushtetutės, qė obligon pėrdorimin zyrtar tė gjuhės tė cilėn e flasin mbi 20% e popullatės.

Valmir Kuēi /alsatm
Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.