Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Popovski e shpallė SHBA-nė dhe BE-nė, si "armiq" tė Maqedonisė ?!
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/7/1 6:50:00 (263 Lexime)Ministri i Punėve tė Jashtme tė Maqedonisė, Nikolla Poposki nė njė intervistė pėr Anadolu Agency (AA), ka akuzuar SHBA-nė dhe BE-nė se po pėrzien nė punėt e brendshme tė Maqedonisė. Tė cilėt caktojnė vendosin krye nė vete pėr datat e mbajtjes sė zgjedhjeve.

Popovski gjatė kėsaj interviste anashkalon kontributin e BE-sė dhe SHBA-ve, duke i klasifikuar si vende qė pėrzihen nė integritetin e Maqedonis, ku ambasadat pėrzihen pėr datat e zgjedhjeve nė Maqedoni.“Nuk mendoj se cilėt do ambasadorė duhet tė vendosin nėse ka apo jo kushte pėr zgjedhje nė Maqedoni. Pajtohem me faktin se nuk duhet tė kemi zgjedhje nė tė cilat partia mė e madhe opozitare nuk merr pjesė, sepse kjo do tė jepte njė konotacion negativ pėr vet procesin zgjedhor. Nė fakt edhe ideja pėr zgjedhje ėshtė diēka qė e kėrkonte partia mė e madhe opozitare. Koalicioni qeveritar ishte me qėndrim se zgjedhjet tė ndodhin nė terminin e rregullt, e ai ėshtė nė vitin 2018. Pa marrė parasysh kėsaj u theksuan tre faktorė, lista zgjedhore, klima nė media dhe sigurimi i mekanizmave pėr ndarjen e veprimtarisė partiake, veprimtarisė shtetėrore dhe komoditet tė qytetarėve qė tė ndihen se mund tė zgjedhin vet”, thekson Poposki.

/zhurnal


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.