Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Nga 1 korriku rregulla tė reja nė rrugėt e Maqedonisė
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/6/30 8:28:44 (1966 Lexime)Nga 1 korriku (e premte) do tė fillojė tė zbatohet regjimi i pėrkohshėm i qarkullimit nė periudhėn verore nė rrugėt shtetėrore nė Republikėn e Maqedonisė, me tė cilin ndalohet lėvizja e automjeteve tė renda transportuese, masa e pėrgjithshme e tė cilave kalon 15 tonė gjatė ditėve tė fundjavės dhe pėr ditėt gjatė temperaturave ekstrem tė larta, kumtoi Lidhja Auto-Moto e Maqedonisė.


Ndalesa vlen nė periudhėn prej orės 17 deri nė ora 22 tė premten, nga ora 9 deri nė 18 tė shtunėn dhe nga ora 9 deri nė 22 tė dielėn. Nė ditėt me temperatura tė larta ekstreme, tė caktuara nga Ministria e Shėndetėsisė, ndalesa do tė vlejė edhe nga e hėna deri tė enjten nė periudhėn prej orės 11:00 deri nė orėn 17:00.

“Kufizimi nuk ka tė bėjė vetėm me automjetet, tė cilat transportojnė kafshė, lule, ndihmė humanitare, grurė dhe kultura tė drithėrave dhe mall qė prishet lehtė, naftė dhe derivate tė. naftės, transport i materieve tė rrezikshme dhe automjete, tė cilat bėjnė transport pėr kompanitė tė cilat kanė lidhur marrėveshje pėr kryerjen e projekteve tė rrugėve shtetėrore me NP pėr Rrugė shtetėrore”, thuhet nė kumtesėn e LAMM.

Nė rrugėn magjistrale aksi A2: Shkup-Ohėr-Shkup ndalohet lėvizja e automjeteve tė rėnda transportuese, masa e pėrgjithshme e tė cilave tejkalon 7,5 tonė gjatė fundjavave edhe atė tė premten nga 15 deri nė ora 22, tė shtunėn nga ora 7 deri nė 12 dhe nga ora 18 deri nė ora 24 dhe tė dielėn prej orės 7 deri nė ora 22.

Regjimi i pėrkohshėm pėr qarkullim tė automjeteve tė rėnda transportuese do tė zgjat deri mė 1 shtator.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.