Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Tė ndryshme : Rrėfimi i gruas qė pėrdori uthullėn e mollės pėr t’i larguar dhimbjet do t’ju bėj ta provoni edhe ju
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/6/17 2:00:42 (1133 Lexime)


Njė grua ka dėrguar njė mesazh befasues nė njė portal tė njohur tė shėndetėsisė, e cila kishte pėrjetuar dhimbje tė tmerrshme nė duar.

Gjatė hulumtimeve tė saja online, ajo kishte zbuluar njė mėnyrė pėr ta liruar dhimbjen dhe pėr t’u ndjerė mė mirė, e krejt kjo nė mėnyrė natyrale, transmeton Telegrafi.

Pas shumė metodave tė ndryshme qė i kishte provuar, ajo kishte vendosur t’i kthehet mjekėsisė alternative dhe kishte zbuluar se ėshtė shumė efektive pėr problemin e saj.


Pastaj ajo kishte vendosur ta ndajė pėrvojėn e saj me ēdo njeri tjetėr pėr t’i ndihmuar ata qė e kanė problemin e njėjtė.

Ja rrėfimi i saj i plotė:

“Para disa viteve fillova tė kisha dhimbje tė tmerrshme nė nyej dhe duar. Shkova te doktori dhe u diagnostikova me artrit, me gjasė pėr shkak tė punės sė rėndė dhe ushqimit tė dobėt. Nuk jam person qė kėrkon ilaēe dhe medikamente tjera menjėherė, prandaj kisha vendosur tė provoj disa ilaēe natyrale. Fola me doktorin dhe mė tha tė provoj uthull molle.

Kėtė trajtim me uthull molle tani jam duke e pėrdorur qe dy muaj dhe po ndjehem shumė mė mirė.

Nė muajin e parė, e pėrdorja uthullėn e mollės tri herė nė javė, ndėrsa tani vetėm dy herė nė javė. Unė i fus duart nė njė legen tė mbushur me uthull molle para se tė flejė, dhe dhimbja zhduken menjėherė. Gjithashtu e kam pėrdorur edhe njė pije tė pėrbėrė nga tre pėrbėrės natyral: uthull molle, ujė dhe mjaltė. Kėtė ilaē tė mahnitshėm ia rekomandoj ēdo personi, pasi qė ėshtė shumė efektiv dhe i mahnitshėm.”

Mė poshtė i keni dy mėnyra se si ta pėrdorni uthullėn e mollės pėr ta larguar dhimbjen. Kėto metoda mund t’i kombinoni dhe ta pėrdorni cilėndo qė dėshironi.

Janė tė thjeshta pėr t’u pėrgatitur dhe rezultatet janė tė garantuara.

Pėrgatitja e “vaskės” me uthull molle

Pėrzieni gjashtė gota ujė me njė gotė uthull molle dhe futni kėmbėt e duart aty.

Pija shėruese me uthull molle

Uthulla e mollės mund tė jetė shumė efektive nėse dėshironi t’i eliminoni tė gjitha toksinat nga trupi juaj. Pėrzieni tri lugė gjelle uthull molle nė 300 ml ujė apo lėng tė frutave. Pijen e fituar e pėrdorni tri herė nė ditė para shujtave.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.