Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Bota : Trump: Tė ndalohet hyrja e myslimanėve nė SHBA
Postuar nga redaksia Kyqur 2015/12/8 5:52:31 (502 Lexime)


Kandidati republikan nė garėn presidenciale, Donald Tramp bėri thirrje pėr tė ndaluar hyrjen e emigrantėve myslimanė nė Shtetet e Bashkuara, pas ngjarjes sė fundit nė San Bernardino tė Kalifornisė. Deklaratėn e tij, ai e pėrsėriti edhe nė njė miting elektoral nė Karolinėn e Jugut.

Donald Trump,kandidati pėr PRESIDENT nė SHBA: “Bėj thirrje pėr njė ndalim tė plotė tė hyrjes sė myslimanėve nė Shtetet e Bashkuara derisa pėrfaqėsuesit e vendit tė pėrcaktojnė se ēfarė po ndodh. Nuk kemi zgjidhje tjetėr”.

Deklarata e tij ėshtė kritikuar nė mbarė botėn. “Huffington Post” e cilėson fushatėn e kandidatit republikan nė garėn presidenciale si njė forcė tė rrezikshme nė politikėn amerikane.

Kryeartikulli i revistės “New Yorker” e krahason Donald Tramp me udheheqėsen e Frontit Nacional nė Francė, Le Pen.

Pėr Shtėpinė e Bardhė, deklarata e Tramp bie ndesh me vlerat dhe interesat e sigurisė kombėtare.

Pėr rivalin brenda partisė, Xheb Bush ėshtė e ēekuilibruar. Drejtori i Kėshillit tė Marrėdhėnie Islamike, Nihah Auad tha se Donald Tramp i ngjan liderit tė njė bandė vrasėsish dhe jo tė njė vendi tė madh.

Tv Klan


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.