Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Bota : Gjermania ka nevojė pėr rreth njė milion punėtorė – ja tė cilave profesione!
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/5/13 16:20:11 (834 Lexime)


Nė Gjermani nė tremujorin e parė tė vitit 2016 kanė qenė vakante pothuajse njė milion vende pune, ndėrsa ka ende kėrkesė tė madhe pėr tė kualifikuar tė punės, bėn tė ditur Instituti pėr hulumtim tė tregut (IAB).

“Nė tremujorin e parė tė vitit 2016, rreth 974.000 vende pune nė gjermani ishin tė zbrazėta qė ėshtė 26.000 mė shumė se nė tė njėjtėn periudhė tė vitit tė kaluar”, ka thėnė IAB, transmeton Telegrafi.

Nga kjo thuhet se nė perėndim tė Gjermanisė kanė qenė vakante 756 dhe nė lindje 218,000 vende pune.

Siē pėrcjellin mediat e huaja, punėdhėnėsit vazhdojnė tė kėrkojnė punėtorė tė kualifikuar. E mė tė kėrkuarit janė tė kualifikuarit nė sektorėt e mjekėsisė, teknologjisė informative dhe sektorit tė makinerisė.


Nga studimet e kryera IAB rregullisht nė mesin e punėdhėnėsve gjermanė, mund tė shihet se numri i vendeve tė punės qė duhet urgjentisht tė plotėsohen ka rėnė, por se interesi afatgjatė ende ekziston.

Njė pjesė e nevojės pėr punėtorė tė kualifikuar ėshtė mbuluar nga emigracioni, kryesisht nga vendet anėtare tė Bashkimit Evropian.

/zhurnal


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.