Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Bota : Ndahet ēmimi “Evropiani i vitit”
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/5/13 2:46:13 (480 Lexime)


Si pjesė e festimeve me rastin e Ditės sė Evropės 2016, BE-ja nė Kosovė do tė prezantojė pėr herė tė parė ēmimin “Evropiani i vitit”, pėr tė falėnderuar njė individ-institucion pėr promovimin e idesė evropiane nė Kosovė.

Sipas njė njoftimi tė zyrės sė BE-sė nė Kosovė, ky shpėrblim do tė prezantohet nga Samuel Zhbogar, shefi i Zyrės sė BE-sė nė Kosovė, njėherit pėrfaqėsuesi Special i BE-sė, dhe Bekim Ēollaku, ministėr i Integrimeve Evropiane nė Kosovė.“Tė nominuarit pėr shpėrblimin “Evropiani i parė i vitit” janė: Majlinda Kelmendi, Kampionia evropiane e xhudos; Institucioni i Avokatit tė Popullit tė Kosovės; Danijela Zubac, anėtare e Bordit tė Fondit Zhvillimor; iniciativa “Let’s do it Kosova – Ta pastrojmė Kosovėn”; Grupi pėr Studime Juridike dhe Politike; dhe Krenare Gashi, Shefja e Rrjetit tė Qendrave Rinore tė Kosovės”.Kjo ceremoni do tė ndiqet nga njė prezantim i publikimit “MSA-ja pėr secilin”, i cili paraqet pikat kryesore tė Marrėveshjes sė Stabilizim Asociimit (MSA) nė njė mėnyrė tė kuptueshme pėr tė gjithė”, thuhet nė njoftim.

MSA-ja nė mes tė Bashkimit Evropian dhe Kosovės ka hyrė nė fuqi mė 1 prill 2016. Kjo Marrėveshje ėshtė kontrata e parė gjithėpėrfshirėse nė mes tė BE-sė dhe Kosovės dhe ėshtė njė e arritur nė marrėdhėniet nė mes tė Kosovės dhe BE-sė.


/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.