Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Sport : Shutova sundon volejbollin nė Maqedoni !
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/5/7 20:11:42 (866 Lexime)


Skuadra e volejbollit Shutovoa nga Kėrēova ka shėnuar fitore tė sigurt nė duelin e tretė tė finales sė “play Off”-it, ndėrsa kundėrshtari i tyre Strumica nuk ka mundur tė bėjė asgjė edhe nė duelin e tretė pasi qė humbi me rezultat 3:0 (25:20, 25:17 dhe 25:22).

Qė nė fillim kur kiste filluar faza e “Play Off”-it, trajneri Bejtulla Emini kishte thėnė se skuadra e tij do tė futet me shumė seriozitet nė kėtė pėrballje, andaj edhe kėshtu ndodhi. Titulli kampioni i Shutovės u paralajmėruar kur kėrēovarėt kishin fituar ndeshjen e dytė si mysafire.


Nė duelin e sotėm tė gjithė volejbollistėt dhanė maksimumin, duke mos e nėnvlerėsuar kundėrshtarin, ndėrsa pikėn e fundit dhe tė fitores e mori Abil Ajeti.

Salla e sportit nė Kėrēovė ishte e vogėl pėr tė pranuar tė gjitha dashamirėt, por ata qė ishin mbledhur festuan me zurle e tupane, duke e festuar titullin e dytė nė kėtė vit tė Shutovės, qė mė parė ishte kurprėzuar me titullin e Kupės sė Maqedonisė, ku kishte mundur pikėrisht ekipin e Strumicės. Klubi Shutova pėr herė tė parė nė historinė e vet arrin tė kurorėzohet me titullin kampion dhe atė tė Kupės, duke bėrė qė 20 vjetori i klubit tė jetė edhe mė madhėshtor.

/Portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.