Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kuriozitete : Si tė bėheni tė pasur…!
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/5/7 6:04:29 (519 Lexime)


Njė i papunė po kėrkonte punė si pastrues nė zyrat e Microsoft. Shefi i personelit, pasi i bėn njė testim se si e fshinte dyshemenė, e interviston dhe nė fund i thotė: Je i pranuar nė punė, mė jepni adresėn tuaj tė e-mailit, nė mėnyrė qė t’ju dėrgoj njė formular ta plotėsoni, ku do ju tregohet vendi dhe data kur do tė paraqiteni per punė.

Burri, i shastisur, i pėrgjigjet se nuk disponon njė kompjuter
dhe aq mė pak njė adresė e-maili.

“ Nėse nuk ke njė postė elektronike – i pėrgjigjet shefi- do thotė se virtualisht nuk ekziston, dhe nuk mund t’ju ofrohet vendi i punės.”


Burri, i dėshpėruar, me vetėm 10$ nė xhep, del pėrjashta. Vendos tė shkojė ne njė supermarket dhe tė blejė njė arkė me domate. Duke i shitur derė mė derė domatet, arriti tė dyfishonte shumėn, dhe duke e pėrsėritur tė njėjtėn gjė pėr tre herė, nė fund tė ditės dispononte shumėn prej 160 $

Nė kėtė moment, kupton se mund tė jetojė nė kėtė mėnyrė; del herėt ēdo mėngjes dhe kthehet vone nė darkė, dhe ēdo ditė dyfishon dhe trefishon kapitalin. Nė pak kohė blen njė karroce, mė pas njė kamion, dhe nė pak muaj posedon disa kamionēina me anė tė sė cilave bėn dorėzimet e porosive.

Nė harkun kohor tė 5 viteve, ky person, bėhet pronar i njė serie dyqanesh ushqimore nė Shtetet e Bashkuara. Nė kėtė moment vendos tė mendojė pėr tė ardhmen e tij, duke bėrė sigurimin e jetės sė tij dhe tė familjes. Pasi kontakton me njė tė sigurimeve dhe interesohet pėr formularėt pėrkatės, personi sigurimeve i kėrkon adresėn e e-mailit pėr t’i dėrguar propozimet. Ky i pėrgjigjet se nuk ka as kompjuter dhe as e-mail.

-“Interesante,-thotė personi i sigurimeve- ju keni ndėrtuar njė perandori dhe nuk keni adresė e-maili?? Imagjino se ēfarė pėrfitimesh do kishit sikur tė kishit njė kompjuter.”

Burri reflekton pak dhe i thotė: “Thjesht, do isha njė pastrues pranė kompanisė Microsoft”!!!

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.