Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Rasti i Kumanovės: Tė akuzuarit deklarohen tė pafajshėm
Postuar nga redaksia Kyqur 2015/12/7 10:20:00 (476 Lexime)


Janė deklaruar tė pafajshėm tė gjithė tė akuzuar pėr incidentin e armatosur nė “Lagjen e Trimave” nė Kumanovė, i cili ndodhi me 9 dhe 10 maj tė kėtij viti. Nė fakt, tė gjitha ata nė dėgjimin publik nė gjyq, thanė se nuk janė fajtor, pėrballė aktakuzės qė rėndon mbi ata. Mbrojtja, megjithatė, argumentoi se nuk ka prova tė krimit qė ata atribuohen, pėr sulm terrorist dhe pjesėmarrjen nė njė organizatė terroriste. Avokatėt kėrkuan rasti tė merret nga Prokurorja Speciale Publike, Katica Janeva.

Sipas aktakuzės, 18 veta tė grupit tė armatosur, kishin uniformat e tyre me simbole UĒK-sė, kurse ata janė monitoruar dhe pėrgjuar me masa tė veēanta hetuese, nga 27 prilli deri mė 8 maj, kur tė shtėnat filluan nė “Lagjen e Trimave”.
Prokurori Naum Panovski, tha se disa anėtarė tė grupit kanė kryer sulmin mbi kullėn nė Goshincė, ku ishin konfiskuar sasi tė mėdha tė armėve tė zjarrit. Tė njėjtat armėt e vjedhura dyshohet se janė pėrdorur nė pėrleshjen me policinė disa ditė mė vonė. Siē tha Panovski nė bazė tė informacionit tė marrė nė bashkėpunim me autoritetet e Kosovės, gjykata dha ​​njė urdhėr pėr oficerėt e policisė qė tė kontrollojnė lagjen nė Kumanovė. Nė mėngjesin e konfliktit tė 9 majit ka filluar pėrleshja e grupit tė armatosur me policinė.
Naser Raufi, avokati i njė pjese tė tė akuzuarve ka thėnė se kėto 7 muaj, as ai dhe as avokatėt e tjerė, nuk kanė parė ndonjė dėshmi. Avokatėt pohuan se pas arrestimit, tė pandehurit janė malltrezuar dhe abuzuar fizikisht.

/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.