Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kuriozitete : Nuk mund tė besoni se ēfarė sėmundje shėron banania e vluar
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/4/27 9:45:55 (2995 Lexime)


Shpeshherė pagjumėsia shkaktohet nga faktorė tė ndryshėm, si depresioni, stresi, shqetėsimi etj.

Thuajse ēdo natė, para se tė shkoni tė flini, mendja fillon tė garoj me mendime. Nėse mendja ėshtė ende aktive, mundėsitė pėr tė fjetur janė automatikisht mė tė vogla, transmeton Telegrafi.

Veē kėsaj, disa ilaēe mund tė jenė shkaktari i pagjumėsisė. Sidoqoftė, ka njė zgjidhje natyrale pėr kėtė problem shėndetėsor.

Ēaji organik me banane kujdeset pėr pagjumėsinė tuaj dhe ka njė shije tė mahnitshme.

Bananet, veēanėrisht lėvoret, janė tė pasura me kalium dhe magnez. Pėrderisa magnezi ndihmon nė parandalimin e problemeve tė pagjumėsisė, magnezi dhe kaliumi tė kombinuar ndihmojnė nė relaksimin e muskujve.


Nė fakt, magnezi ėshtė njė ndėr mineralet mė tė mira pėr relaksim.

Pėrbėrėsit:

– Njė banane organike

-Njė gotė e vogėl me ujė

– Kanellė

Pėrgatitja:

I preni fundet e bananes, e futni lėvoren nė ujė tė vluar dhe e lini aty pėr dhjetė minuta.

Pas kėsaj, e thani atė dhe shtoni kanellė, nėse veē dėshironi.

Lėngun e fituar e pini njė orė para se tė flini dhe do t’i vėreni efektet e jashtėzakonshme brenda njė kohe tė shkurtėr.

Mos harroni qė bananet duhet tė jenė 100% organike!

/Telegrafi/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.