Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kosovė - Shqipėri : Ja emrat qė kurrė nuk e kishit besuar se mund tė gjykohen nga Gjykata Speciale!
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/4/25 2:25:33 (682 Lexime)


Gazetari Milaim Zeka, menjėherė pas miratimit tė ndryshimeve kushtetuese nga ana e Kuvendit tė Kosovės, kishte publikuar katėr emra tė cilėt sipas tij do tė gjykohen nga Gjykata Speciale. Por nė kėtė listė tė Zekės ka edhe emra tė cilėt janė gjykuar nga Gjykata e Hagės dhe janė shpallur tė pafajshėm, por megjithatė Zeka i ka futur nė listėn e tij, njofton GAZETA NEWBORN.
Megjithatė, Zeka nuk ėshtė ndalur me kaq.
Sot ai ka publikuar edhe njė listė “mė tė gjerė” nė tė cilėn ka pėrmendur edhe figura politike tė larta, duke pėrfshirė edhe liderin e PDK-sė, Hashim Thaēin e Kadri Veselin.
Veē kėtyre, sipas tij, nė listė janė tė pėrfshirė edhe Agim Ēeku, Azem Syla, Xhavit Haliti e Shaip Muja.
Gjithashtu sipas Zekajt, nė listė janė edhe Fatmir Limaj, Daut Haradinaj e Rexhep Selimi.


Ja postimi i tij i plotė nė Facebook:

Akuzohet edhe Hashim Thaqi e Kadri Veseli

Burime tona tė informacionit, na bėjnė me dije se, lista e cila ėshtė pėrpiluar ndaj atyre tė cilėt do tė akuzohen pėr krime lufte, ėshtė mbajtur top sekret, nga tė gjithė vendorėt, po edhe ndėrkombėtarėt, pėr arsyen e vetme, se duke u nisur nga eksperiencat e hidhura tė sė kaluarės, askush nuk donte qė ky proces tė dėshtoj.

Kėshtu qė njeriu nr .1, i cili do te akuzohet, nėn dyshimet se ka kryer krime tė luftės ėshtė:

1. Agim Ēeku, ish shef i Shtabit tė Pėrgjithshėm tė UĒK-sė, si dhe ish kryeministėr i Kosovės.

2, Azem Syla, ish komandant i UĒK- sė.

3. Hashim Thaqi, drejtor nė Drejtorinė Politike tė UĒK -sė. Kryetar i PDK-sė, ish kryeministėr, dhe aktualisht Ministėr i Punėve tė Jashtme tė Republikės sė Kosovės.

4. Kadri Veseli, ish shef i Sherbimit Informativ Kombėtar tė UĒK -sė, aktualisht Kryetar i Parlamentit tė Kosovės, dhe nėnkryetar i PDK- sė, partisė mė tė madhe nė vend.

5. Xhavit Haliti, ish antar i Shtabit tė Pėrgjithshėm tė UĒK-sė, pėrgjegjės pėr Shqipėri, dhe ndėrlidhės i kėsaj organizate me organizmat e ndryshėm ndėrkombėtar. Aktualisht, nėnkryetar i Parlamentit tė Kosovės.

6. Dr. Shaip Muja, ish pėrgjegjės pėr Shendetėsi pranė Shtabit tė Pėrgjithshėm tė UĒK -sė, aktualisht deputet i pavarur nė Parlamentin e Kosovės, por qė vjen nga radhėt e PDK -sė.

7. Ajvaz Berisha, komondant i njesiteve speciale tė UĒK -sė, profesor I Universitetit Publik, aktualisht konzull nė Frankfurt.

Kėta ishin nga radhėt e PDK- sė

Nga radhėt e AAK- sė:

1. Daut Haradinaj, ish komondant i UĒK- sė, i akuzuar pas luftės pėr krime lufte, ku ka vuajtur disa vite denim me burg. Aktualisht, deputet i Parlamentit tė Kosovės.

2. Blerim Kuqi, ish komondant i UĒK- sė, ish kryetar Komune nė Suharekė.

3. Lahi Ibrahimaj, ish anėtar i Shtabit tė Pėrgjithshėm tė UĒK se, i akuzuar nga Tribunali i Hagės, sė bashku me Ramush Haradinaj. Aktualisht, deputet nė Parlamentin e Kosovės.

Nga Vetėvendosja

1. Rexhep Selimi, ish antar i Shtabit tė Pėrgjithshėem tė UĒK- se. Aktualisht, deputet nė Parlamentin e Kosovės.

Nga Partia Nisma:

1. Fatmir Limaj, ish antar i Shtabit tė Pėrgjithshėm, ish ministėr nė Qeverine e kaluar. Aktualisht kryetar i partisė Nisma, dhe deputet nė Parlamentin e Kosovės.

Dhe krejtė nė fund: Bislim Zyrapi, ish shef i Shtabit tė Pergjithshėm tė UĒK -sė, tė cilin e zevėndėsoi Agim Ēeku.

Kjo ėshtė lista A, nė listen B, do tė akuzohėn poashtu komondant tė rangut tė lart, kryesisht nga zona e Drenicės, mirėpo pėr hirė tė mos dėmtimit tė hetimeve, listėn do ta publikojmė mė vonė. (sic)


/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.