Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kuriozitete : Qepa e re zgjidh kėto probleme shėndetėsore!
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/4/20 14:56:17 (829 Lexime)


Pėrveē qė ėshtė e shijshme dhe e “detyrueshme” nė shumė ushqime, qepa e re ėshtė shumė e rėndėsishme pėr shėndetin. Pėrveē asaj qė ėshtė e shkėlqyeshme pėr imunitet, ja edhe pėr ēfarė tjetėr ėshtė e dobishme.

Qepa e re ėshtė jashtėzakonisht e shėndetshme dhe ndihmon nė shumė probleme shėndetėsore, qė do tė ishte mirė ta konsumoni edhe pse ndoshta nuk ju pėlqen shija dhe era e saj. Kemi zgjedhur tre receta pėr problemet tė cilat kjo perime i tejkalon me sukses, transemton Femina.al.


Dhimbje fyti

Preni qepėn nė copa tė imėta, shtoni xhenxhefil (gjithashtu i prerė imėt) dhe krypė. Kėto pėrbėrės vendosni nė ndonjė enė pėr ti ngrohur dhe mė pas vendosni nė ndonjė peshqir ose ndonjė leckė tjetėr qė nė fund ta vendosni nė pjesėn qė ju dhemb (nė fyt, gjoks, nyje ose shpinė).

Kėmbė tė fryera

Qepėn e re zieni disa minuta. Pastaj vendoseni nė blender dhe nėse ėshtė e nevojshme shtoni pak ujė dhe pėrzieni derisa tė fitoni masė homogjene (pastė). Pastėn e fituar lyeni nė kėmbėt e fryera. Kjo recetė pėrdoret pėr mė shumė se 100 vite dhe ėshtė shumė efektive.

Teshitje ose rrjedhje e vazhdueshme nga hunda

Shtrydhni qepėn e re dhe nė lėngun e fituar vendosni pak pambuk. Pambukur e lagur me lėng qepe vendeni nė hundė dhe zonėn e sinuseve.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.