Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Bota : Vdekjet misterioze tė njerėzve tė pasur, hija e mafias ruse
Postuar nga redaksia Kyqur 2015/12/6 1:40:00 (503 Lexime)


Njė seri incidentesh, vetėvrasjesh e vdekjesh tė ēuditshme, tė nisura nga viti 2004 e deri mė sot kanė bėrė tė lindin dyshime e tė kėrkohet zbardhja e njė misteri qė fillon nė Londėr dhe pėrfundon nė Rusi.
Gjithēka nis 10 vjet mė parė me avokatin Stephen Curtis. Pak ditė pasi iu kishte thėnė miqve tė ngushtė “po mė ndodhi gjė, ta dini se nuk ėshtė aksident”, ai u pėrplas me helikopterin e tij tė ri nė zonėn londineze pėrreth Battersea.

Nga kėtu merr jetė zinxhiri i vdekjeve e zhdukjeve tė mistershme tė njė grupi biznesmenėsh, tė gjithė shumė tė kamur, miq me njėri-tjetrin, tė pėrfshirė nė projekte miliarda dollarėshe nė kryeqytetin britanik, frekuentues tė tė njėjtave ambjente luksoze, tė njėjtave sallone, tė njėjtave restorante.

Ka edhe njė fije tjetėr tė padukshme qė i lidh: paratė dhe Rusia. Kėto dhe fakti qė tė gjithė pėrfunduan keq. I fundit ishte miliarderi Scot Young, i cili u hodh disa ditė mė parė nga apartamenti i tij nė qendėr tė Londrės.

Nga grupi i miqve biznesmenė, njėri pėrfundoi nė rrotat e njė kamioni nė Bond Street, njėri i shtypur nga metroja, njė tjetėr i rrėzuar nga ēatia e njė qendre tregtare, njė i goditur nga njė atak kardiak i dyshimtė.

Ėshtė dhe njė i zhdukur, i cili mbase edhe fshihet pėr t’i shpėtuar vdekjes. I pari nė listėn e vdekjeve, avokati Curtis qe ai qė prezantoi me radhė tė tjerėt: Robert Curtis, Paul Castle, Johnny Elichaoff, Boris Berezovsky (nė fillim mik, pastaj armik i presidentit Putin) dhe Scot Young.

Zėrat tė cilėt i kėrkojnė Scotland Yard-it zbardhjen e 6 vdekjeve e zhdukjeve sa vijnė e shtohen. Miqtė e tyre kėmbėngulin se ėshtė mafia ruse qė i ka eleminuar, ose detyruar tė vrasin veten, pėr shkak se mund tė kenė parė e prekur gjėra tė ndaluara, sidomos para tė pista qė nė Londėr qarkullojnė nė sasi tė mėdha pėr t’u riorientuar drejt kanaleve tė ligjshmėrisė. / Top Channel


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.