Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Ekskluzive: Mema: ”Shkupi, njė histori Ilire” do ta dridh Maqedoninė
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/4/14 4:18:27 (356 Lexime)


Gazetari i Top Channel Marin Mema me njė rrėfim ekskluziv vetėm pėr Telegrafi Maqedoni ka treguar se kėtė tė shtunė do ta dridh Maqedoninė me njė dokumentar tė emėrtuar ”Shkupi, njė histori Ilire”.

Mema pėr Telegrafi Maqedoni ka treguar se si policia e Maqedonisė e ka ndaluar atė pėr disa orė nė pyetje qė nė fillim dukej si kontroll rutinė por pastaj u shndėrrua nė njė ndalim disa orėsh.
”Ka shumė tė vėrteta qė ky emision do tė zbulojė. Janė tė vėrteta ulėritėse qė jane mbuluar me harresė. Ēfarė fsheh Shkupi i vėrtetė? Ēfarė fshihet nėn kala, nėn monumente, nė tė gjitha objektet arkeologjike. Kė frikėsoi dhe shqetėsoi kaq shumė ky dokumentar derisa grupi i Top Channel u ndalua pėr disa orė nė komisariatin e Shkupit? ‎Si kontrrolli “rutinė” u transformua nė njė ndalim disa orėsh. Ēfarė ndodhi nė tė vėrtetė? Gjithcka do ta tregojė dokumentari i tė shtunės nė ora 20 e 10. Shkupi, njė histori Ilire.” thotė Mema pėr Telegrafi Maqedoni.Mema gjithashtu pėr Telegrafi Maqedoni shprehet ”Ky do tė trondisė tė gjithė ata qė kanė shkatėrruar historinė e vėrtetė tė kėtij qyteti. Institucione tė tėra nuk do t’i shpėtojnė investigimit. Pėr plot 35 minuta do tė tregohet historia pa doreza.”


Mema spjegon pėr Telegrafi Maqedoni edhe atė ēka ka dokumentari ‘Shkupi, njė histori Ilire”. ”Dokumentari do tė sjell tė vėrtetat e qytetit tė Shkupit nga antikiteti e deri mė sot. Ėshtė njė investigim qė ka pėr objektiv tė vertetat. Kur ka lindur ky qytet? Cilėt janė banorėt e parė dhe si ėshtė manipuluar historia nga sllavėt. Investigimi do te jetė i detajuar dhe i bazuar nė fakte tė padiskutueshme.” thotė Marin Mema.

/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.