Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate Online



Google Rank
PRchecker.info
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com
Milioneri

Reklama

credit money,insurance,loans,morgage,attomey,credit,lawyer,donate,degree,hosting,claim,conference,call, software,recovery,transfer,gas,electricity,classes,treatment,banks,security, fersicherung , versicherung ,


Kuriozitete : Lakra mbrojtėse ndaj rrezatimit
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/4/13 14:03:38 (276 Lexime)


Lakra ėshtė njė produkt bimor qė mendohet se ka shumė rėndėsi nė mbrojtjen e njerėzve nga rrezatimi gjatė terapisė sė kancerit. Studiuesit pohojnė se njė pėrbėrės i nxjerrė nga perimet si lakra, lule lakra dhe brokoli, ka mbrojtur minj nga dozat vdekjeprurėse tė rrezatimit.

Studimi i tyre sugjeron qė pėrbėrėsi, tashmė i dėshmuar si i sigurt pėr njerėzit, mund ti mbroj indet normale gjatė terapisė sė rrezatimit tė kancerit dhe parandalon ose zbut mundimin e shkaktuar nga ekspozimi ndaj rrezatimit.


Mė herėt ėshtė zbuluar qė pėrbėrėsi i njohur si DIM ose 3-diindolilmetan pėrmban karakteristika parandaluese tė kancerit.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama

Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.

kreditkarte , kreditrechner , kredit aufnehmen , kredit schweiz , kreditoren , kreditkarten , kreditkarte , coop kreditkarte , post kreditkartenetui , kreditkartennummer kredit , migros kredit , ohne bank kredit von privat kredi ,kredit geld, meine kredit, geld bank,geld versicherung, credit