Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Nė njė fshat maqedonas afėr Kumanovės gjenden armė pėr njė batalion !
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/4/13 10:42:22 (343 Lexime)


Ministria e punėve tė brendshme, nė bazė tė informatave, me veprim operativ ka zbuluar sasi tė madhe tė armatimit dhe municioneve ne fshatin Ēetircė tė rrethit tė Kumanovės.

Nė bazė tė planit tė pėrgatitur nga policia dhe me vendim tė Gjykatės sė Kumanovės, janė ndėrmarrė 2 aksione policore duke kontrolluar shtėpinė e personit me iniciale P.S. nė Kumanovė.

Nė shtėpin e tij qė gjendet nė fshatin Ēetirc tė Kumanovės gjatė kontrollit tė kryer janė gjetur tė futur nė tokė 2 mina antimagnetike antitank me 6 fitila, 3 minahedhės-dore tė Llojit “Zolja”, gjashtė bomba dore dhe gjashtė kuti me nga 90 plumba me kalibėr 7,62 mm, pėr pushkė automatike.


Nė stallėn afėr shtėpisė ėshtė gjetur njė pushkė automatike e llojit М70АB2, karikator me 30 plumba pėr pushkė automatike, shtesė pėr mina tromblon, kurse pajisje pėr pastrimin e pushkės automatike janė zbuluar nė njė vend tjetėr nė oborr.

Fshati Ēetircė gjendet nė periferi tė Kumanovės, i cili ėshtė i banuar kryesisht me banorė serbė etnikė.

Ndryshe, gjatė aksioneve policore nė Maqedoni kur nė shėnjestėr janė qytetarėt shqiptar ka prani tė madhe tė forcave speciale, madje tė shoqėruar edhe edhe me helikopterė.Ndrėsai aksioni i sotėm nė Kumanovė ėshtė dėshmi se policia maqedonase ka qasje selektive kur i dyshuari ėshtė maqedonas dhe ka fshehur njė sasi tė madhe tė armatimit tė rrėndė qė cėnon sigurin e qytetarėve.

/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.