Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Protestė para Ambasadės sė Kosovės nė Maqedoni (Video)
Postuar nga redaksia Kyqur 2015/12/5 12:00:12 (504 Lexime)


“Jo zajednicės dhe jo demarkacionit” ishte slogani i protestės qė u mbajt sot para Ambasadės sė Kosovės nė Shkup, nė organizim tė lėvizjes qytetare “Uniteti”. Ata kėrkuan edhe lirimin e deputetit tė Lėvizjes “Vetėvendosje”, Albin Kurti, dhe aktivistėve tė tjerė.

“Kėrkojmė qė tė lirohen urgjentisht deputetėt dhe aktivistėt e arrestuar dhe tė tėrhiqen fletėarrestet e lėshuara ndaj deputetėve e aktivistėve tjerė qė janė tė detyruar tė fshihen nė vendin e vet. Qeveria e Kosovės tė tėrhiqet nga marrėveshja pėr asociacionin e komunave serbe nė Kosovė, tė ri-negociohet marrėveshja pėr demarkacionin e kufirit me Malin e zi e cila cenon integritetin territorial tė republikės sė Kosovės. Nėse nuk mund tė tėrhiqen kėto dy marrėveshje qeveria ti hedhė nė referendum popullor”, tha Arbėr Skenderi, anėtar i “Ilyricum Libertas”.

Sipas organizatorėve, nė kėtė protestė tė koordinuar me Lėvizjen “Vetėvendosje” nuk ishin ftuar qytetarėt, por vetėm aktivistėt e tyre.

“Ne nuk kemi dashur tė protestojmė para ambasadės se Kosovės, ka qenė ėndrra jonė qė Kosova tė ketė Ambasadė nė Shkup. Pra kjo ėshtė njė protestė e vogėl modeste e koordinuar me Vetėvendosjen nė Kosovė, jemi marr vesh qė protestat tė jenė tė qeta, paqėsore dhe jo tė dhunshme dhe pėr kėtė nuk nevojitet numėr i madh i pjesėmarrėsve”, tha Valon Kurtishi, nga lėvizja “Uniteti”.

Pas pėrfundimit tė protestės, pjesėmarrėsit u shpėrndanė tė qetė duke i lėnė njė mesazh ambasadės sė Kosovės, ku shkruhej “Liri pėr Albinin”. Organizatorėt theksuan se nuk morėn asnjė pėrgjigje nga ambasada, lidhur me kėrkesat e tyre.Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.