Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Rajoni : Protesta tė dhunshme kudėr vizitės sė John Kerry nė Greqi
Postuar nga redaksia Kyqur 2015/12/5 6:10:00 (476 Lexime)


Kryeqyteti grek Athina ėshtė kthyer sėrish nė arenė pėrleshjesh midis policisė dhe grupimeve anarkiste tė cilat protestuan gjatė mbrėmjes sė tė premtes kundėr vizitės sė sekretarit amerikan tė Shtetit, John Kerry nė Athinė.
Nė pėrfundim tė protestės, disa qindra anarkistė u grumbulluan sėrish, kėtė herė nė lagjien Eksarqia, prej nga lėshuan njė valė sulmesh me kokteil molotov dhe gurė ndaj forcave tė shumta tė policisė qė ndodheshin nė zonė.

Pėrballja zgjati pėr disa orė nėpėr rrugicat e lagjes rebele dhe bilanci i natės sė dhunshme ishte 6 tė arrestuar, disa makina dhe vitrina tė shkatėrruara. Dy persona u dėrguan nė spital pėr tė marrė ndihmėn e shpejtė.

Autoritetet greke thanė se janė nė alarm tė kuq gjatė tre ditėve nė vazhdim, pėr shkak tė pėrvjetorit tė vrasjes sė 16-vjeēarit Aleksis Grigoropullos 7 vjet mė parė prej forcave tė policisė.

Pėr shmangien e incidenteve gjatė protestave qė do tė zhvillohen nė Athinė gjatė kėtyre ditėve, policia thotė se ka nė shėrbim nė rruget e kryeqyteit mė tepėr se 6.000 policė tė cilėt patrullojne 24 orė nė rrugėt e kryeqytetit helen.

Policia thotė se forcat e rendit kanė marrė urdhėr tė shmangin pėrballjen me protestuesit, por nėse tentohet tė pėrsėriten aktet e dhunės tė ndodhura gjatė viteve tė kaluara, atėherė forcat e rendit do tė ndėrhyjnė pėr vėnien e qetėsisė.

Mes objekteve tė rėndėsisė sė veēantė qė janė vendosur nėn ruajtjen e polcisė ėshtė Politekniku i Athinės, Parlamenti, ambasadat e huaja dhe kompani shumėkombėshe qė operojnė nė vend. Masa shtesė do tė merren edhe nė Selanik dhe qytete tė tjera tė mėdha tė vendit.

Autoritetet greke thanė se kanė dyshime tė bazuara nė pėrgjime dhe informacione tė mbledhura nė rrugė operative, se ekstremistėt anarkistė po tentojnė tė krijojnė akte dhune nė protestat qė do tė zhvillohen nė pėrkujtim tė vrasjes sė Grigoropullos. /Top Channel/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.