Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Tė ndryshme : Nėse kurseni kaq para, do tė bėheni milioner?
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/4/9 13:13:04 (328 Lexime)


Nėse dėshironi tė bėheni tė pasur, investoni sa mė herėt qė tė mundeni.

“Tė bėhesh i pasur nuk ėshtė asgjė mė shumė se tė dish si tė kursesh dhe tė investosh”, thotė kėshilluesi financiar David Bach, nė librin e tij “Ēiftet e menēura pėrfundojnė tė pasur”.

“Nuk ėshtė nevoja qė tė keni gjithsesi para pėr tė bėrė para”, thotė ai. “Thjeshtė duhet t’i merrni vendimet e duhura – dhe tė veproni”.

Pėr tė ilustruar mėnyrėn e thjeshtė tė pasurimit pėrgjatė kohės, Bach krijoi njė tabelė (tė cilėn mund ta shihni mė poshtė) e cila tregon se sa shumė para duhet tė kurseni ēdo ditė, muaj ose vit, pėr tė bėrė njė milion dollarė deri nė moshėn 65-vjeēare.


Tabela supozon se ju nuk keni asnjė cent tė investuar./portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.