Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Lėvizja Besa e mbajti takimin e parė me Kėshillin Mbipartiak
Postuar nga redaksia Kyqur 2015/12/4 16:14:07 (515 Lexime)


Pas njė kohe tė konsiderueshme, qė kur Lėvizja Besa e ngriti iniciativėn pėr themelimin e Kėshillit Mbipartiak Shqiptar, sot u mblodhėn tė gjithė anėtarėt qė deri tash e kanė mbėshtetur kėtė kėshill dhe diskutuan pėr hapat e mėtejme tė kėtij kėshilli.

Me kėtė rast u kėmbyen ide pėr emrin e Kėshillit, pėr mėnyrėn e udhėheqjes me Kėshillin, si edhe pėr detyrat qė do t’ia parashtrojė vetvetes ai. Tė gjithė anėtarėt ishin unanimė qė Kėshilli tė drejtohet nga ndonjė figurė jopolitike, ndėrsa nė hartimin e platformės sė tij tė pėrfshihen edhe anėtarėt e OJQ-ve dhe personalitetet pjesėmarrėse nė tė.

“Pas shumė diskutimeve, u vendos qė Kėshilli ta luajė rolin e unifikimit tė zėrit opozitar, tė organizojė tribuna dhe tubime pėr artikulimin e frymės opozitare, ndėrsa – nėse do tė arrihet ujdi me partitė politike qė do ta mbėshtesin atė – kėshilli nė zgjedhje tė mund tė propozojė edhe njė listė zgjedhore nė trajtė koalicioni, e cila nuk do tė pėrbėhet vetėm nga anėtarėt e partive politike. Kėshilli vendosi ta ngrejė njė komision qė do tė merret me hartimin e platformės, ndėrsa e pėrcaktoi edhe rendin e ditės sė takimit tė ardhshėm, kur pritet tė zgjidhet edhe kryesuesi i tij”, thuhet nė njoftimin e Lėvizjes Besa.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.