Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Ja ēfarė do tė bėjnė ish-ministrat dhe zv. ministrat e BDI-sė pas dorėheqjes
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/4/7 2:48:14 (326 Lexime)


Ish-ministrat dhe zėvendės ministrat e BDI-sė, do tė vazhdojnė aktivitetet e tyre politike dhe njė pjesė e tyre angazhimet profesionale. Tv Shenja kėrkoi qėndrim nga tė gjithė tė ēdonjėri, se cili do tė jetė angazhimi tyre politik dhe profesional, transmeton Zhurnal.

Ish-zv. kryeministri i angazhuar pėr implementimin e MO-sė, Musa Xhaferi, fillimisht kėrkoi mirėkuptim pėr prononcim mė tė vonshėm pėr shkak tė njė takimi, mirėpo mė pas nuk ishte i kapshėm pėr prononcim. Mėsohet se tė njėjtit i ėshtė pranuar kėrkesa pėr apanazhė 12 mujore nga Kuvendi i Maqedonisė dhe se i njėjti nuk mund tė riemėrohet nė ndonjė institucion shtetėrorė.
Ish-zv. kryeministri pėr ēėshtje europiane, Fatmir Besimi nuk iu pėrgjigj pyetjeve tė gazetarit se cili do tė jetė angazhimi i tij, politik dhe profesional. Edhe Besimit njėjtė si kolegut tij tė lartė pėrmendur i ėshtė pranuar kėrkesa pėr apanazhė nga Kuvendi dhe nuk mund tė angazhohet ose riemėrohet nė post shtetėror.

Ish-ministri i arsimit Abdilaqim Ademi, do tė vazhdojė angazhimin si sekretarė i pėrgjithshėm i Bashkimit Demokratik pėr Integrim. I njėjti nga Kuvendi ka kėrkuar apanazhė 12 mujore dhe i ėshtė miratuar.

Ish-ministri i drejtėsisė, Adnan Jashari nga sot angazhimin e tij do ta vazhdojė profesionalisht, si ligjerues nė Universitetin e Europės juglindore si dhe nė Universitetin e Prishtinės. Jashari nuk ka bėrė kėrkesė pėr apanazhė 12 mujore.

Ish-ministri i ekonomisė Bekim Neziri, angazhimin politik do ta vazhdojė si shef i shtabit zgjedhore, ndėrkohė qė do tė kthehet nė vendin e mėhershėm tė punės, kontrollues i trafikut ajror.

Ish-ministri i ambientit jetėsorė dhe planifikimit hapėsinorė, Nurhan Izairi fillimisht aktivitetin e tij do ta vazhdojė profesionalisht si arkitekt por edhe angazhimin politik nė shtabin dhe organet partike, nė lėminė pėr tė cilėn ishte angazhuar deri nė dorėheqjen e tij nga posti i ministrit.

Ish-ministri i vetėqeverisjes lokale, Lirim Shabani do tė kthehet nė vendin e tij tė mėparshėm tė punės, konkretisht Kėshilltarė shtetėror nė Qeverinė e Maqedonisė. Angazhimin e tij politik do ta vazhdojė nė shtabin zgjedhorė nė nivel qendror.

Ish-zv. ministri pėr financa Ardian Xheladini, aktivitetin e tij do ta vazhdojė politikisht nė shtabin zgjedhorė. Edhe Ardian Xheladini nga Kuvendi ka kėrkuar apanazhė dhe i ėshtė miratuar.

Nga ana tjetėr, ish-zv. ministri i brendshėm Zimri Qamili, informoi se momentalisht nuk ka plane pėr angazhim profesional nė policinė e Maqedonisė, por as edhe angazhim politik.

Ndėrkohė ish-zv. ministri i transportit dhe lidhjeve Nimetulla Halimi, angazhimin e tij do ta vazhdojė nė sektorin privat. I njėjti ėshtė Inzhinier i ndėrtimtarisė me titull magjistėr. Ka kėrkuan apanazhė dhe pret miratimin e kėrkesės. Ndėrkaq, ish zv. ministri i mbrojtjes Ilmi Selami, nuk iu pėrgjigj thirrjeve dhe shkresave tė gazetarit.


/zhurnal


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.