Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kuriozitete : Dieta e ananasit, -4 kilogram nė 3 ditė, lufton edhe celulitin
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/4/6 14:51:16 (640 Lexime)


Behet fjale pėr njė dietė te thjeshte dhe njėkohėsisht te shijshme, por qe ka njė efekt drenues dhe tonifikues. Merita e kėtij fryti ekzotik ėshtė aftėsia e tij pėr te kundėrshtuar mbajtjen e ujit ne inde.

Me fjale te tjera, pėrveēse te bėn te biesh ne peshe, kjo dietė ėshtė njėkohėsisht edhe dezintoksifikuese.

Sipas caffeinamagazine, kjo dietė parashikon vetėm 1300 kalori ne dite, por ajo nuk mund te ndiqet pėr me shume se tre ditė. Gjate kėsaj kohe ajo do te ēojė ne ulje ne peshe dhe shfryrje abdominale por jo vetėm. Ne secilėn prej tre ditėve duhet te marrim dy kilogram ananas, 100 gram peshk ton, si dhe fruta dhe zarzavate. Me poshtė ėshtė njė skeme dietetike:


Mėngjesi: 150 gram kos, ananas me feta dhe katėr arra.
Mes-haje: ananas ne feta dhe katėr bajame.
Dreka: 100 gram ton me sallate krudo dhe ananas me feta.
Mes-haje: ananase feta dhe katėr bajame
Darka: 150 gram kos pa yndyre, ananas me feta dhe katėr arra.
Mes-haje: ananas me feta dhe katėr bajam

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.