Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Kuvendi para shpėrbėrjes !
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/4/6 2:06:43 (291 Lexime)


Kuvendi i Republikės sė Maqedonisė sonte nė mesnatė duhet tė shpėrbėhet nė bazė tė vendimit tė ndryshuar qė e votuan deputetėt mė 23 shkurt tė kėtij viti.

Parlamenti, siē ėshtė paraparė, pritet tė shpėrbėhet me qėllim tė mbajtjes sė zgjedhjeve tė parakohshme parlamentare mė 5 qershor.

Kryetari i Parlamentit, Trajko Veljanoski, nė intervistėn televizive para dy ditėve deklaroi se sot shtėpia ligjdhėnėse do tė punojė normalisht, sepse mė 7 prill Kuvendi do tė shpėrbėhet dhe, nė pajtim me kompetencat e tij, ai do tė shpallė zgjedhjet pėr datėn 5 qershor.

"Si kryetar i Kuvendit tė Republikės sė Maqedonisė, kushtimisht, mund tė taktizoj nė vend qė mė shtatė prill deri pesėmbėdhjetė prill ta nėnshkruaj vendimin pėr shpėrbėrje dhe mbajtje tė zgjedhjeve mė pesė qershor, nė mėnyrė qė t'i jap mundėsi KSHZ­sė pėr vazhdim, kushtimisht, tė disa punėve nėse eventualisht nukl janė kryer. Kjo ka tė bėjė rreth pjesės sė Listės zgjedhore, sepse shumė aktivitete nė KSHZ gjatė zbatimit tė zgjedhjeve varen nga dita e nėnshkrimit tė vendimit pėr shpallje tė zgjedhjeve nga ana e kryetarit tė Kuvendit. Pėr atė arsye, unė pas shpėrbėrjes sė Kuvendit do tė bisedoj me kryetrain e KSHZ­sė dhe do t'ia ofroj atė obsion, nė mėnyrė qė tė kenė akoma mė tepėr kohė pėr t'i pėrfunduar punėt qė do tė duhej", tha Veljanoski.Me marrėveshjen e Pėrzhinos tė qershor/korrikut 2015 tė arritur nga katėr partitė mė tė mėdha politike VMRO­DPMNE, LSDM, BDI dhe PDSH me ndėrmjetėsim tė BE­sė dhe SHBA­sė, u arrit qė zgjedhjet tė mbahen mė 24 prill, por ky vendim ishte ndėrruar me propozim tė BDI­sė, me mbėshtetje tė VMRO­sė. LSDM nuk votoi edhe pse kėrkonte shtyerjen e zgjedhjeve, pėr, siē theksuan, mospėrmbushjes sė kushteve pėr zgjedhje tė drejta, demokratike dhe kredibile. Shtyerja e zgjedhjeve ishte mbėshtetur edhe nga ambasadorėt e SHBA­sė, Xhes Bejli dhe tė BE­sė, Aivo Orav.

/zhurnal


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.