Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Ja ministrat e BDIs qe refuzohen nga VMROja!
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/4/5 6:38:00 (306 Lexime)


Kandidati pėr zėvendėsministėr tė Ministrisė sė Mbrojtjes, Bekim Maksuti, qė ėshtė pjesė e listės sė kuadrove tė rinj tė Qeverisė nga kjo parti, nuk ėshtė nė propozimin pėr ministra dhe zėvendėsministra tė rinj qė kryeministri Emil Dimitriev e ka dorėzuar deri te kryetari i Kuvendit tė Republikės sė Maqedonisė, Trajko Veljanovski, njofton Portalb.

Pos Maksutit, nė dokumentin e mėposhtėm zyrtar qė Qeveria ia ka dorėzuar Kuvendit, gjithashtu shihet se kryeministri Dimitriev nuk e ka pranuar edhe tė propozuarin e BDI-sė pėr ministėr pa resor, Arlind Zeqirin.


Nė ndėrkohė, seanca plenare e Kuvendit pėr orėn 12 ėshtė shtyrė pėr orėn 13.

Jo-zyrtarisht, flitet se propozimi qė Maksuti tė bėhet zv/ministėr i Mbrojtjes ėshtė i papranueshėm pėr VMRO-DPMNE-nė, ndėrkaq si arsye thuhet se nė vitin 2012 bashkė me ministrin e atėhershėm tė Mbrojtjes Fatmir Besimi, me uniform tė ARM-sė ėshtė pėrkulur pėrpara pllakės-pėrkujtimore tė UĒK-sė nė Sllupēan, ndėrkaq nuk dihen arsyet e mospranimit tė Zeqirit.

Ende nuk dihet se BDI do tė propozojė emra tė rinj, pėr dy kandidatėt apo do tė tentojė qė Maksuti dhe Zeqiri tė ngelen nė listė.

Pėrndryshe, dje Kuvendi i konstatoi dorėheqjen e ministrave tė deritanishėm tė Kuvendit.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.