Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Bota : Luftime tė ashpra mes Armenisė e Azerbajxhanit !
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/4/2 6:40:00 (320 Lexime)


Raportohet pėr luftime tė ashpra nė rajonin kontestues Nagorno-Karabah, brenda Azerbajxhanit.
Ushtria e Armenisė i ka akuzuar forcat e Azerbajxhanit se kanė lansuar ofensivė madhore, me tanke, artileri tė rėndė dhe helikopterė luftarakė.

Ushtria e Azerbajxhanit thotė se forcat e vijės sė parė tė saj ishin “sulmuar nga zjarri intensiv” gjatė natės dhe se ėshtė dashur tė ndėrmerren “masa urgjente” nga ushtria.


Rajoni Nagorno-Karabah shtrihet brenda Azerbajxhanit, por ėshtė nėn kontroll tė armenėve etnikė.

Ministria e mbrojtjes e Armenisė tha se ka “viktima nė tė dy anėt” derisa duket se luftimet po vazhdojnė.

Ky konflikt ka nisur nė vitet e shkatėrrimit tė ish-Bashkimit Sovjetik, ndėrsa pėrpjekjet pėr arritjen e zgjidhjes sė pėrhershme kanė dėshtuar.

/tetovasot


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.