Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kuriozitete : Befasia qė sjell lėngu i qepės sė kuqe !
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/3/29 13:43:21 (436 Lexime)


Dėshironi qė juve tė keni flokė tė gjata, me volum dhe ato tė jenė tejet tė shndėrritshme?

Ėshtė njė recetė ideale pėr kėtė.

Lėngu nga qepa e kuqe e ndalon thirjen e flokėve, rėnien e flokėve dhe pėrmirėson kualitetin e tyre.

Rritja e flokėve ka tė bėjė shume me gjenet trashėguese por varet edhe nga shumė faktorė tė brendshėm dhe tė jashtėm.

Shumė fytyra tė njohura nga Hollywoodi janė duke e pėrdorur metodėn e qepės sė kuqe pėr shkak efektit tė saj, transmeton Klan Kosova.


Dermatologėt kanė zbuluar se pėrdorimi i lėngut tė qepės sė kuqe redukton rėnien e flokėve deri nė 87% ndėrsa nuk ka asnjė efekte negative anėsore pėr flokėt dhe lėkurėn e kokės.

Qepa e kuqe ėshtė e pasur me sulfur,i cili krijon kolagjenin qė ėshtė faktor kryesor i rritjes sė flokėve.

Receta:

Shtrydhni lėngun e katėr qepėve tė kuqe. Mund ta pėrdorni mikserin pėr tė pėrfituar lėngun. Shtojani njė lugė mjaltė dhe pėrzieni mirė.

Pastaj masazhoni kokėn me kėtė lėng dhe lėreni tė qėndroj rreth gjysmė ore. Nėse nuk ju pengon aroma, mund ta mbani rreth njė orė.

Pastroni pastaj flokėt normalisht.

Kėtė tretman pėrdoreni dy deri nė tre herė nė javė pėr rezultate sa mė tė mira.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.