Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kuriozitete : 10 aeroportet mė tė kėqija nė botė
Postuar nga redaksia Kyqur 2015/12/3 15:38:17 (566 Lexime)


Cheat Sheet, njė portal amerikan sikurse ēdo vit, edhe tani ka listuar aeroportet me te kėqija ne Bote. Pėr te pėrpiluar listėn, portali amerikan ėshtė bazuar ne raporte tė tė tjera portaleve qe kane ne fokus analizėn e parametrave te aeroporteve.

10. Netaji Subhash Chandra Bose International Airport – Calcutta. Aeroporti indian zen vendin e dhjete ne kėtė liste pėr shkak te higjienės dhe pastėrtisė. Sipas njė udhėtari, “Kėtu asgjė nuk ėshtė e pastėr”.

9. Bill and Hillary Clinton National Airport – Little Rock. Ėshtė vlerėsuar si aeroporti me i mėrzitshėm i SHBA, veēanėrisht pėr problemet me bagazhet. Dhe te mendosh qe pėr kėtė arsye, aeroporti mbyllet pas orės 6 te mbrėmjes.

8. Sheremetyevo – Mosca. Renditet ne kėtė pozicion thjesht dhe vetėm pėr ngadalėsinė e kryerjes se veprimeve. Kėtu ėshtė e pamundur pėr te mos ndenjur me ore te tera ne radhe. Kjo edhe pėr shkak te masave te sigurisė dhe faktit qe terminalet janė kilometra larg vendeve te qėndrimit.

7. Ndjamena Airport – Chad. Banjat e fėlliqura, kaosi, mungesa e mirėmbajtjes se ambienteve, mungese personelit, janė disa nga ankesat e udhėtareve.

6. Aeroporti i Zyrich-ut. Duket e pamundur, por kėshtu ėshtė. Edhe aeroporti i Zurich-ut pėrfshihet ne kėtė liste. Dhe kjo jo pėr shkak te mungesave te shėrbimeve, por predispozicionit te personelit pėr te treguar sjellje te denje.

5. LaGuardia Airport – New York. Jo me pas ndodhet edhe njė prej aeroporteve te Big Apple. Ankesat me te shumta te pasagjereve kėtu lidhen me mungesėn e shėrbimit Wifi, mungesėn e higjienės ne shėrbime te ndryshme dhe pėr lidhjen jo komode te aeroportit me qytetin.

4. Orio al Serio – Bergamo. Edhe njė aeroport italian pėrfshihet ne kėtė liste, madje, ne vendin e katėrt. Kėtu ankesat kane te bėjnė me shėrbimin e personalit, pastėrtinė, bagazhet. Madje ne njė klasifikim tjetėr, ky aeroport klasifikohej si me i keqi pėr te kaluar aty njė nate.

3. Los Angeles International – LAX. Nuk ėshtė hera e pare qe aeroporti gjigand i Losa Angeles pėrfshihet ne kėtė liste dhe arsyeja e pare lidhet me personalin i cili ėshtė shume i paedukuar.

2. Charles de Gaulle – Paris. Ne aeroportin francez, shkaqet lidhen me sjelljen e dobėt te stafit, kaosin, tabelat e informacionit vetėm ne frėngjisht dhe pėr me tepėr te paqarte.

1. Manila International Airport. Higjiena dhe kaosi janė dy arsyet me kryesore qe e dėrgojnė aeroportin filipinas ne krye te listės se aeroporteve me te keqin ne bote. Aeroporti ka njė kapacitet prej 30 milion pasagjeresh ne vit, ndėrsa aty ikin dhe vijnė mbi 33 milion.


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.