Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Shkupi i mbushur me policė si Brukseli !
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/3/22 6:46:24 (377 Lexime)


Forca tė mėdha policore vėrehen nė pjesėn qendrore tė Shkupit, kurse nga ajri qyteti sigurohet me helikopterė.
Kjo ėshtė atmosfera e ngjashme me Brukselin qė po vėrehet sot nė kryeqytetin e Maqedonisė, raporton “Lajm”. Shkak pėr kėtė ėshtė vazhdimi i procesit gjyqėsor kundėr Grupit tė Kumanovės.


Nė kryeqytetin belg tashmė i gjithė transporti publik ėshtė mbyllur pas dy shpėrthimeve qė ndodhėn nė Aeroportin Zaventem dhe shpėrthimi tjetėr menjėherė pas disa minutave qė ndodhi nė stacionin e metrove Malebeek, nė Bruksel.

Eurostar tashmė ka konfirmuar se tė gjitha shėrbimet e linjave nga Britania e Madhe pėr nė Bruksel janė pezulluar duke ndryshuar kėshtu destinacionin pėr tė pėrfunduar nė qytetin e Francės Lille.

Pėr momentin nuk ka asnjė tren i cili bart pasagjerėt pėr nė destinacionin e tyre ndėrkaq aeroportet Heathroė dhe Gatėick janė ata tė cilėt kanė konfirmuar masat shtesė tė sigurisė nė Britani tė Madhe ndėrsa Qeveria Holandeze tha se tashmė kanė zbarkuar ekipe tė policisė shtesė, nė mėnyrė qė tė bėhet ekzaminimi i duhur i kontrolleve kufitare belge.

Kjo nuk ėshtė e gjitha edhe pasagjerėt kanė raportuar pėr vonesa dhe pėr prani tė madhe tė forcave policore bnė aeroportin Schiphol tė Amsterdamit pėrderisa operatori hekurudhor Dutch tha se nė jug tė Belgjikės kishte vonesa tė shumta tė linjave hekurudhore.

Kėto kaose tė shumta u konfirmuan edhe nga shėrbimet emergjente duke raportuar se tė gjitha udhėtimet pėr nė Francė, Bruksel dhe Holandė janė anuluar pėr shkak tė kaosit tė shkaktuar nga kontrollat e shumta tė trafikut.

Kėto shpėrthime ndodhėn vetėm dy ditė pasi linjat ajrore iu kthyen normalitetit pas arrestimeve qė ndodhen nė Bruksel.

Pėrderisa fluturimet brenda dhe jasht Brukselit janė pezulluar, aeroplanėt hyrės tė cilėt gjendeshin nė udhėtim pėr nė Paris dhe Amsterdam ndėrruan destinacion por pėrveē kėtyre edhe tė tjera aeroporte tė mėdha raportuan pėr probleme tė mėdha dhe kaos tė nisjes pavarėsisht se masa tė rrepta sigurie janė angazhuar nė tė gjitha vendet.


/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.