Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Bota : Vanhautes: E shite lirinė pėr 1000 denarė dhe sandviē
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/3/21 7:26:27 (302 Lexime)Ndėrmjetėsi belg nė bisedimet mes partive politike nėnshkruese tė marrėveshjes sė Pėrzhinos Piter Vahnahute, mėngjesin e sotėm ka shkruar njė poezi me rastin e Ditės botėrore tė poezisė. Ai ėshtė drejtuar atyre “ qė besojnė nė lirinė dhe luftojnė pėr tė.”
Pėr 1000 denarė dhe sandviē
Javėn e kaluar, e shite lirinė tėndė,
Pėrpara Gjykatės Kushtetuese,
Pėr 100o denarė dhe sandviē.
Sepse ishe i kėrcėnuar.

Ta vodhėn privatėsinė dhe tė kėrcėnuan.
“Nuk ka punė pėr ty nėse nuk na bashkėngjitėsh pėr 1000 denarė dhe sandviē,
Dhe i shoh hapat e tuaja tė lodhshme,
Pas teje lėnė gjurmė tė pafundshme dhe dėshpėrim
Dhe nga dritaret e hapura dėgjoj fėmijėt se si mėsojnė pėrmendėsh
Se nė kėtė vend njerėzit nuk janė mė tė barabartė,
Dhe dėgjoj njė zė tė errėt se si i mėson pėr histori tė rrejshme
Pėr 1000 denarė dhe sandviē.
I fshehur nė qytet,
Duke u nxehur me diellin,
Shijoj pranverėn e hershme
Dhe shikoj nė sytė e tu
Dhe e kuptoj se ndryshimi ėshtė nė ajrin
Piter Vanhaute, 21 Mars- 2016 /SHENJA/

Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.