Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Tė ndryshme : Dridhja e duarve: Ja ē’do tė thotė pėr shėndetin
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/3/12 23:35:14 (576 Lexime)Pothuajse gjysma e njerėzve me kėtė problem (i cili lidhet me njė mungesė komunikimi nė tru), kanė edhe njė anėtar nė familje me tė tillė shqetėsim.

Ēdokush ka njė paqėndrueshmėri tė vogėl nė duar, qė quhet dridhje fiziologjik. Kėto vibracione normale, ndonjėherė mund tė pėrkeqėsohen, veēanėrisht nėse pini shumė kafe, ose jeni shume tė stresuar (faji i adrenalinės).

Gjithashtu ju mund tė keni edhe tronditje emocionale, njė gjendje e padėmshme (por frustruese), qė mund tė shfaqet midis 40-ave dhe 50-ave. Pothuajse gjysma e njerėzve me kėtė problem, (i cili lidhet me njė mungesė komunikimi nė tru), kanė edhe njė anėtar nė familje me tė tillė shqetėsim. Disa medikamente mund tė bėjnė mirė, por shumė njerėz ia dalin dhe pa to.Nė raste tė rralla, dridhja mund tė jetė shenja e parė e njė ērregullimi neurologjik, siē ėshtė Parkinsoni ose skleroza multiple. Nėse ju keni nervozitet kur dora ėshtė nė pushim dhe keni njė mungesė ekuilibri ose koordinimi, bėni njė vizitė neurologjike tek mjeku juaj.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.