Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kosovė - Shqipėri : Rama: Forcat e armatosura tė Turqisė, partner i fuqishėm i FSK-sė
Postuar nga redaksia Kyqur 2015/12/3 11:00:00 (489 Lexime)


Komandanti i Forcės sė Sigurisė sė Kosovės, FSK), gjenerallejtėnant Rrahman Rama me bashkėpunėtorė, me ftesė tė Forcave tė Armatosura tė Republikės sė Turqisė (FAT) po qėndron pėr njė vizitė zyrtare nė Ankara, tė Republikės sė Turqisė, thuhet nė njoftimin pėr medita tė FSK-sė.
Mė tej njoftohet pėr takimet dhe diskutimiet qė gjenerali i FSK-sė Rama ka pasur me Komandantin e Forcave tė Armatosura tė Turqisė.

Fillimisht, komandanti i FSK-sė, gjenerallejtėnant Rrahman Rama u prit nga Komandanti i Forcave tė Armatosura tė Republikės sė Turqisė, gjeneralin Hulusi Akar.

Gjatė bisedės, Komandanti i FSK-sė, gjeneral Rama e njoftoi gjeneralin Akar mbi tė arriturat e FSK-sė, zhvillimin dhe profesionalizimin e saj e nė veēanti u fokusua mbi realizmin e aktiviteteve qė dalin nga Marrėveshja bilaterale e bashkėpunimit nė mes tė Ministrisė sė FSK-sė dhe Ministrisė sė Mbrojtjes sė Turqisė, pėrkatėsisht dy Forcave.

Gjeneral Rama me kėtė rast u shpreh se Forcat e Armatosura tė Turqisė janė partner i fuqishėm i FSK-sė dhe se gjatė kėtyre viteve tė zhvillimit kanė mbėshtet me shkollime , trajnime dhe pajisje Forcėn e Sigurisė sė Kosovės.

Mė tej gjeneral Rama e ka falėnderuar gjeneralin turk pėr krijimin e mundėsive qė aktivitetet e parapara mbi bazėn e planit tė bashkėpunimit tė realizohen me sukses dhe se edhe planifikimi pėr vitin tjetėr ėshtė po kaq i frytshėm dhe krejt kjo shtoi gjeneral Rama po bėhet duke i’u falėnderuar gatishmėrisė sė gjeneralit Akan, pėr ēka gjeneral Rama i ėshtė mirėnjohės nė emėr tė Ministrisė dhe FSK-sė.

Gjithashtu edhe gjenerali turk Hulusi Akan shprehu pėrkushtimin e vazhdueshėm tė FS tė Turqisė dhe tė atij personalisht qė edhe mė tutje tė vazhdohet dhe thellohet bashkėpunimi ndėrmjet FA tė Turqisė dhe Forcės sė Sigurisė sė Kosovės, si dhe ndėrmjet dyja vendeve tona.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.