Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Situatė e tensionuar nė Butel, policia ndan protestuesit maqedonas dhe ata shqiptarė
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/3/4 12:20:19 (444 Lexime)Protestues maqedonas janė afruar disa metra larg rreth-rrotullimin ku po qėndrojnė protestuesit shqiptarė, pėr tė parandaluar ndėrtimin e kryqit.

Nė mesin e turmave tė protestuesve janė vendosur njėsitet speciale policore tė cilat po ndajnė dy grupet tė cilėt janė nė distancė disametra, informon INA

Policia po mban nė kontroll situatėn. Siē mėsohet protestuesit e tubuar janė kryesisht nga lagja e Radishanit , ndėrsa shumica prej tyre mėsohet se janė aktivistė tė VMRO-DPMNE.

Situata po shkon drejt eskalimit tė mundshėm dhe se priten zhvillime dramatike gjatė orėve nė vijim. Tensionet janė shtuar pasi qė protestuesit e BDI-sė kanė kėrkuar qė tė anulohet vendimi pėr vendosjen e kryqit, derisa nga komuna e Butelit kanė theksuar se nuk heqin dorė nga kjo, pasi qė bėhet fjalė pėr vendim legjitim.

Qindra protestues vazhdojnė tė protestojnė nė kundėr vendosjes sė kryqit gjigand nė Komunėn e Butelit. Hapėsira ėshtė uzurpuar nga protestuesit qė nė krye tė tyre qėndrojnė funksionarė tė lartė tė BDI-sė, raporton Portalb.

Organizatorėt e protestės kane siguruar autoparlante pėr muzikė, ndėrkaq protestuesve u ėshtė siguruar edhe ushqim. Burime nga pjesėtart e policisė njoftojnė se njė grup tė rinjsh janė mbledhur pėr tė ardhur nė vendin ku po gjenden protestuesit./portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.