Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Bota : Zvicra ėshtė bėrė mė e sigurt !
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/2/29 23:55:43 (485 Lexime)Nė vitet e fundit, mė pak njerėz kanė qenė viktima tė krimit. Pėr kėtė qėllim, vėzhgimi i fundit i sigurisė ėshtė i porositur nga komandantėt e policive kantonale zvicerane.

“Veēanėrisht vjedhjet dhe sulmet kėrcėnuese qė nga sondazhi i fundit nė vitin 2011 nė mėnyrė tė qartė kanė shėnuar rėnie”, tha udhėheqėsi i studimit Martin Killias, sipas njė deklarate nga konferenca e komandantėve tė Policive kantonale (KKPKS).


Kompania Killias Research & Consulting ka bėrė sondazh me 2.000 njerėz tė zgjedhur rastėsisht nga maji deri nė shtator 2015. Anketa ėshtė kryer nė mėnyrė tė rregullt nė 30 vjetėt e fundit dhe jep informacion mbi tendencat afatgjata tė veprave kriminale.

Sipas anketės, mė shumė se tetė nga dhjetė njerėz nė Zvicėr ndjehen tė sigurt. Rreth 11 pėr qind thanė se kanė qenė tė frikėsuar nė 12 muajt e fundit. Ky rezultat ėshtė sigurisht inkurajues, tha kryetari i KKPKS Stefan Blättler.

Problemet shihen nė rritje sa i pėrket vandalizmit dhe grabitjeve. Megjithatė ėshtė raportuar pėr njė rėnie tė lehtė tė numrit tė vjedhjeve.

/albinfo


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.