Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Tė ndryshme : Kripė dhe vaj ulliri? Shikoni pėr se shėrben!
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/2/26 18:13:16 (749 Lexime)Ky ėshtė njė ilaē i mahnitshėm qė do t’ju vijė nė ndihmė pėr lehtėsimin e tė gjitha dhimbjeve tė osteoporozės dhe pas pėrdorimit tė saj, nuk do tė ndjeni dhimbje pėr disa vjet.

Domethėnė, do tė duhet tė pėrgatisni njė pėrzierje me vaj perimesh tė parafinuar dhe kripė dhe tė masazhoni pjesėn e qafės dhe shpatullat.


Pėrbėrėsit:

10 lugė kripė dhe 20 lugė vaj (ulliri, luledielli).

Metoda e pėrgatitjes:

Pėrzieni vajin dhe kripėn mirė dhe vendosini nė njė shishe qelqi, mbylleni atė dhe lereni pėr disa ditė.

Aplikimi:

Masazhoni ēdo mėngjes pjesėn e qafės dhe shtyllėn kurrizore, rreth 2­3 minuta nė fillim, pas

pėrfundimit tė masazhit, fshini qafėn me njė peshqir tė lagur dhe tė ngrohtė.

Ēdo ditė, rrisni kohėzgjatjen e masazhit me 2­3 minuta.

Kėtė masazh duhet ta pėrsėrisni pėr 10 ditė. Pas 8­10 procedurave do tė vini re ndryshime rrėnjėsore.

/tetovasot


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.