Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kosovė - Shqipėri : Opozita rebelohet, proteston nė Gjakovė !
Postuar nga redaksia Kyqur 2015/12/2 6:27:58 (473 Lexime)


Pezullimi i pėrkohshėm i opozitės nga Kuvendi i Kosovės, ka rebeluar edhe mė shumė frontin antiqeveritar, i cili ka paralajmėruar pėrshkallėzim tė situatės. AAK, “Nisma” dhe “Vetėvendosje” janė zhvendosur nga Prishtina nė Gjakovė, ku kanė paralajmėruar njė protestė pėr tė shtunėn nė kundėrshtim tė Marrėveshjes pėr Asociacionin e Komunave me shumicė serbe dhe kundėr demarkacionit me Malin e Zi.

Nė anėn tjetėr, partnerėt e koalicionit nuk lėshojnė pe dhe kėrkojnė nga opozita tė heqė dorė nga pėrdorimi i dhunės. Kryeministri i vendit, Isa Mustafa, edhe njė herė ka shprehur gatishmėrinė e Qeverisė sė Kosovės pėr tė formuar njė komision, i cili do tė pėrbėhej nga ekspertė ndėrkombėtarė, pėrfaqėsues qeveritarė dhe opozitarė pėr ta vlerėsuar marrėveshjen pėr demarkacionin.

“Po ashtu, jemi shprehur tė gatshėm pėr njė komision miks, ndėrkombėtarė, qeveritarė dhe tė opozitės nė mėnyrė qė ata t’i ballafaqojnė argumentet, tė vlerėsojnė procedurat dhe dokumentacionet, mirėpo gjithherė duke pasur parasysh qė kėtu nuk kemi tė bėjmė me pėrcaktim tė kufijve tė rinj, por kemi tė bėjmė me shėnimin e kufijve nė vijat ku kanė qenė deri mė 31 dhjetor tė vitit 1988”, ėshtė shprehur Mustafa nė mbledhjen e Qeverisė. Kurse, sa i pėrket Marrėveshjes pėr Asociacionin, Mustafa ka thėnė se shpreson qė tė gjitha palėt do ta respektojnė vendimin e Gjykatės Kushtetuese. /Zeri


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.