Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kuriozitete : Kėshtu lufte nuk keni parė kurr ! (VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/2/22 3:19:21 (451 Lexime)


Pesėmbėdhjetė mijė kilian u mbuluan me salcė domatesh, pasi morėn pjesė nė festivalin e quajtur "Lufta me domate." Festivali i pazakontė i cili tėrheq vėmendje tė madhe mbahet pėr tė gjashtin vit me radhė. Kėsaj radhe pėr kėtė eveniment u pėrdorėn 100 ton domate.

"Jam e frikėsuar sepse marrė pjesė pėr herė tė parė, sigurisht se duhet tė kujdesem pėr veten. I mbulova veshėt, pikėrisht kėtė pjesė kėtu qė ėshtė njė nga pjesėt mė delikate tė trupit", Aleksandra Karasko, pjesėmarrėse.
"Shpirti, emocioni janė brenda nesh, ne jemi njė kėtu, tė gjithė gjuajmė domate, ndajmė ēdo gjė dhe tė gjithė qeshemi", Paulina Araja, pjesėmarrėse.


Iniciator i ngjarjes ishte Miguel Pedrosa fermer domatesh dhe miqtė e tij, por nga viti i kaluar festivalin filluan ta organizojnė autoritetet komunale. Ngjarje tė ngjashme u zhvilluan edhe nė Kolumbi, Kosta Rika dhe Shtetet e Bashkuara.

/alsatm
Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.