Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Bota : NATO lė “nė baltė” Erdoganin: Nė luftėn ndaj Rusisė, jeni vetėm!
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/2/20 11:30:00 (565 Lexime)“NATO nuk do tė pėrfshihet nė njė luftė me Rusinė”, kėshtu ka deklaruar ministri i Jashtėm i Luksemburgut Jean Asselborn duke “shkarkuar” Erdoganin.

“E dimė qė turqit vazhdojnė tė dėrgojnė trupa nė kufirin me Sirinė. Turqit dhe rusėt luftojnė nė shumė pak kilometra distancė me njėri-tjetrin, por Aleanca nuk ka asnjė interes pėr t’u pėrfshirė nė njė luftė me Moskėn”, tha Asselborn.

Artikulli 5 i Traktatit tė NATO-s parashikon se “njė sulm i armatosur kundėr njė vendi tė Aleancės konsiderohet si sulm ndaj gjithė Aleancės dhe nė bazė tė vetėmbrojtjes sė ligjshme njohur nga artikulli 51 i OKB, NATO ka si detyrė tė mbrojė aleatin e saj me aksione qė do tė cilėsoje si tė nevojshme duke ndėrhyrė ushtarakisht pėr tė rivendosur sigurinė”.


Por liderėt europianė pas shumė bisedimesh kanė rėnė dakord se “Mbrojtja Kolektive” nė rast tė njė lufte mes Rusisė dhe Turqisė nuk do tė vihet nė funksion.

“Duhet tė shmangim mundėsinė e futjes nė njė spirale tė dhunshme, pavarėsisht situatave”, tha sekretari i Pėrgjithshėm i NATO-s Jens, Stoltenberg.

I tė njėjtit mendim ka qenė edhe presidenti francez Hollande i cili tha se ėshtė e nevojshme shmangia e njė pėrplasje mes Ankarasė dhe Moskės.

Por Moska zyrtare ka kėrkuar njė mbledhje urgjente tė Kėshillit tė Sigurisė sė OKB pasi “situata mund tė shpėtojė nga duart pėr shkak tė planit tė Turqisė pėr tė kryer njė mėsymje ushtarake nė Siri”.

/Tema/Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.