Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Kim Mehmeti: Ai qė ka sharė Profetin mysliman, ngutet qė tė gjithė t’i shpallė ‘qafira’!
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/2/20 8:17:04 (452 Lexime)


“Njė pėrgjigje tė shkurtė pėr qindra miqtė e kėsaj faqeje, qė mė rekomandojnė t’i jap nė gjyq portalet qė shtrembėrojnė deklaratat e mia: kurrė nuk do ia falja vetvetes nėse do bėhesha shkaktarė tė dėnoheshin ata qė i ka dėnuar Zoti, ata qė pėr njė pagė mujore, janė bėrė shėrbėtorė tė djallit – tė drejtuesve tė BDI-sė! Posaēėrisht kur e di se, sikur mos kishte njerėz si drejtuesit e BDI-sė, sikur ne shqiptarėt tė mos vrisnim njėri tjetrin dhe tė mos pranonim tė luanim nė ‘filmin’ nė regji tė regjimit VMRO-BDI e qė mban titullin ‘Shqiptari ia hanė kokėn shqiptarit’, burgjet, avokatėt dhe gjykatat e Maqedonisė, do falimentonin!


Pastaj ka diēka qė e di unė, por qė nuk e dinė ata: se ne do duhet tė ndjehemi fatlum, nėse drejtuesit e BDI- sė do kėnaqen vetėm me burgosjen e kundėrshtarėve tė tyre politik dhe nuk do na ēojnė edhe mė tej, vetėm pėr ta shpėtuar vetveten – deri nė vėllavrasje! Po, ata tani duan tė gjithėve tė na bėjnė si vetvetja dhe tė na detyrojnė tė ēojmė nė gjyq njėri tjetrin, qė pastaj tė mos shihet se po tė mos ishim ata, burgjet e Maqedonisė nuk do ishin tė stėrmbushur me shqiptarė! Mė nė fund, ka diēka qė e di edhe unė edhe ata pėr tė cilėt unė ndjejė keqardhje e jo mėri – ata qė pėr njė ‘kore bukė’ janė vėnė nė shėrbim tė kryesuesve tė BDI-sė: se dikush e ka sharė dhe ofenduar Profetin mysliman, andaj ai “dikushi’, tani ngutet qė tė gjithėve tė na barazojė me vetveten – tė na shpallė ‘qafira’!”, – shkruan shkrimtari Kim Mehmeti nė FB.

/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.