Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate Online



Google Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kuriozitete : Krijesa e frikshme qė po habit botėn (FOTO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/2/18 15:13:41 (538 Lexime)


Njė fotograf nga Newcastle, ka fotografuar njė krijesė nė njė liqen australian nė perėndim tė vendit. Ai ėshtė Ethan Tipper dhe ka postuar fotografinė nė rrjetet sociale, duke kėrkuar njė mendim prej miqve tė tij pėr tė gjetur se pėr ēfarė bėhej fjalė.

Sipas “Daily Mail”, imazhi ėshtė shpėrndarė me mijėra herė, ndėrsa komentuesit janė ndarė kryesisht nė dy grupe. Pjesa dėrrmuese e tyre thotė se bėhet fjalė pėr njė imazh tė modifikuar dhe joreal, ndėrsa tė tjerė thonė qė bėhet fjalė pėr njė krijesė prehistorike.


Por, Mark McGrouther, i cili ėshtė eksperti i peshkimit nė Muzeun Australian, ndan njė tjetėr mendim. Ai thotė se bėhet fjalė pėr njė ngjalė tė llojit “heshtė”, qė me gjasa ka rėnė nė rrjetėn e peshkatarėve. Kėto ngjala, thotė ai, rriten deri nė 1.8 metra.

Sipas tij, ngjalat “heshtė” rrallė bien nė rrjetė, por kur bien janė tė dhunshme dhe shpesh detyrojnė peshkatarėt qė tė kėpusin rrjetat e tyre duke i lėnė tė lira”, thotė ai.

Ngjalė, krokodil, delfin, imazh i modifikuar apo krijesė prehistorike? Askush nuk jep dot njė pėrgjigje me 100 pėr qind siguri pėr momentin.

/lajmpress







Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.