Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Ahmeti i ka ēu selam Zaevit pėrmes Buēkovskit pėr “bombat” e shpėrndara nė Kosovė!
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/2/18 14:52:39 (793 Lexime)


Kryetari i BDI-sė, Ali Ahmeti dhe ish kryeministri Vllado Buēkovski, janė takuar tė martėn pasdite nė njė restorant pėrskaj autostradės Tetovė-Shkup. Takimi ka shkaktuar dyshime nė opinion se temė kryesore ka qenė afera “telekom” ku pėrmenden edhe Ahmeti edhe Buēkovski.

Dėshmitarė rasti thanė se takimi nuk ka zgjatur mė shumė se 30 minuta dhe biseda e tyre ėshtė shoqėruar vetėm me njė kafe.
Kėtė takim e konfirmoi pėr televizionin Shenja personalisht Vllado Buēkovski. Edhe pse qė tė dy janė ndėr mė tė pėrfolurit si tė dyshuar kryesorė nė aferėn Maxhar Telekom, Buēkovski mohoi tė kenė biseduar pėr kėtė temė. Edhe pse ai aktualisht nuk ka asnjė pozicion dhe njė kohė tė gjatė nuk ėshtė aktiv nė skenėn politike, Buēkovski tha se me Ahmetin kanė biseduar pėr zhvillimet e fundit politike dhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare.Takim privat, pirje kafe. Nuk kishte ndonjė arsye tė veēantė, ne jemi shokė tė vjetėr dhe biseduam pėr gjithēka qė ka ndodhur, biseduam privatisht”, tha nė linjė telefonike pėr TV Shenja, ish kryeministri Vllado Buēkovski.

Mirėpo burime partiake qė janė nė rrjedhė me bisedimet e zhvilluara, thonė se kėtė takim Ahmeti e ka shfrytėzuar mes tjerash pėr t’i dėrguar porosi kryetarit aktual tė LSDM-sė, Zoran Zaev, se ėhstė hidhėruar tej mase pėr shkak tė “bombave”, respektivisht pėrgjimeve qė gjoja i ka shpėrndarė nė Kosovė.

Ndryshe, nė njė dėshmi tė lėshuar nga gjykata e Nju Jorkut, ish shefi i DSK-sė maqedonase, Sllobodan Bogoevski, thotė se manjati grek Kondaminas, pėrveē ish-kryeministrit Vllado Buēkovski, pesė milionė euro nėpėrmjet njė ndėrmjetėsi nė Tetovė i ka dhėnė edhe Ali Ahmetit dhe Musa Xhaferit. Mitmarja thuhet se ka ndodhur nė qeverisjen LSDM-BDI, kur kryeministėr ishte pikėrisht Buēkovski.

/lajmpress


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.