Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Kosovė - Shqipėri :  Si i shpėtoi Nuredin Suli atentatit(VIDEO)
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/2/10 12:56:36 (415 Lexime)


Ky ėshtė momenti kur eksplozivi shkėputet nga pjesa e poshtme e makinės se biznesmenit te hidrokarbureve dhe qe fatmirėsisht nuk shpėrthen. Ne pamjet ekskluzive tė siguruara nga Vizion Plus nga kamerat e sigurisė, shihet qarte se Nuredin Suli i ka shpėtuar mrekullisht atentatit. Sapo mjeti tip Benz ka filluar te lėvize pėr tė dalė nga garazhi i qendrės tregtare 300 grame eksploziv C4 i lidhur me njė celular, ra nga vendi, ku ishte vendosur prej autoreve. Menjėherė sapo u konstatua pako me lenden shpėrthyese, policia berri rrethimin e vendit te ngjarjes.

Njė ore nga mbėrritja e telefonatės ne sallėn operative te policisė sė kryeqytetit, forcat xheniere realizuan shpėrthimin e kontrolluar. Pas marrjes nė pyetje, biznesmeni i tha hetuesve se nuk ka asnjė konflikt, por dyshon se eksplozivi i ėshtė vendosur pėr motive hasmėrie, duke e lidhur ngjarjen me vrasjen e vėllait tė tij. Madje ai pohoi se porosia mund tė jetė bėrė nga burgu dhe pėr kėtė e gjithė familja Suli ka kėrkuar mbrojtje nga policia. Pas kėqyrjes sė kamerave tė sigurisė, policia shoqėroi disa persona, edhe pse hetuesit dyshojnė se eksplozivi mund tė jetė vendosur nė njė tjetėr vend dhe jo nė garazhdin e qendrės. Nuredin Suli ėshtė vėllai i Neim Sulit biznesmenit tė karburanteve, i cili u vra nė vitin 2012 fare pranė banesės sė tij nė Fier. Nė atė kohė policia arrestoi Gėzim Sulon 49 vjeē, si dhe dy djemtė e tij Ervis dhe Endri Sulo. Ata e qėlluan me automatik 47 vjecarin pas debateve pėr zhurmėn e servisit tė automjeteve qė familja Sulo kishin ngjitur me shtėpinė e biznesmenit. Nė maj tė njė viti mė pas, djalit tjetėr tė familjes, Sulejman Sulit iu vendos tritol nė automjet, teksa ishte duke udhėtuar me tė shoqen. Nga shpėrthimi ata u plagosėn lehtė. Ndėrkohė nė tetor tė vitit 2013 u plagos Namik Suli vėllai i Nuredin dhe Neim Sulit. Pėr kėtė policia tha se po heton ngjarjen nė pistėn e hakmarrjes, ndėrkohė qė Suli ėshtė person me precedentė penalė./Vizionplus/


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.