Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Maqedonia : Mbi 50 pėr qind e rinisė dėshirojnė tė largohen nga Maqedonia
Postuar nga redaksia Kyqur 2015/12/1 11:51:02 (476 Lexime)


Situata ekonomike, reformat e parealizuara nė sistemin arsimor, standardi jetėsor, janė disa nga arsyet se pėrse tė rinjtė nga Maqedonia dėshirojnė tė migrojnė, tregon studimi i pėrgatitur nga Fondacioni Friedrich Ebert, njofton TV Shenja.

Sipas rezultatet tė hulumtimit, mbi 50 pėr qind (15-19) dėshirojnė tė braktisin vendin, 71 pėr qind janė tė pakėnaqur nga situata ekonomike dhe financiare, 65 pėr qind nga problemet me punėsimin, 80 pėr qind nga reformat nė arsim. 72 pėr qind nga tė rinjtė deklaruan se votojnė, ndėrsa 38 pėr qind prej tyre nuk kanė preferenca politike.

Sipas Fondacioni Friedrich Ebert ēėshtja e migrimit tė rinjve duhet tė debatohet dhe tė pėrgatitet strategji afatgjate.

okumentin e plotė mund ta zbrisni kėtu: SHKARKO


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.