Kėngėtar Kėrēovar Filma Shqip Filma Vizatimor Kėngė Shqip Humor Shqip Dokumentar E-MAILI
Menyja Kryesore
Regjistrohu nė faqe
Emri pėrdorues:

Fjalėkalimi:


Kam haruar fjalėkalimin?

Regjistrohu!
Kėrko
Na ndiqni edhe nė:

Donate OnlineGoogle Rank
PRchecker.info
Tv Gurra Live
Exchange - Wechselstube
FreeCurrencyRates.com

Reklama

credit bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel


Bota : Ahmeti nė Kėrēovė: Tė respektohet marrėveshja e qershorit, zgjedhjet mė 24 prill
Postuar nga redaksia Kyqur 2016/2/9 16:55:00 (405 Lexime)


Kryetari i BDI-sė, Ali Ahmeti i shoqėruar nga bashkėpunėtorėt e tij sot ka takuar qytetarėt e Kėrēovės dhe rrethinės sė saj pėr tė shqyrtuar tė arriturat e pėrbashkėta nė kėtė komunė. Kryetari Ahmeti tha se qėllimi i kėtij takimi ėshtė qė tė raportojmė para qytetarėve pėr punėn e bėrė gjatė kėtij mandati.
Ai foli edhe pėr krizėn politike nė vend, duke u ndalur nė marrėveshjen e qershorit.“Marrėveshja e qershorit duhet tė zbatuar nė tėrėsi. Pėr tė ndryshuar ajo duhet marrėveshje e re dhe unė nga ky takim deklaroj se nė qoftė se kėrkojnė ndryshim, por pėr ndryshim duhet marrėveshje dhe agjendė tė re. Opozita duhet tė bėhet serioze tė punon dhe pastaj se kush fiton vendos elektorati. Janė plotėsuar gati se tė gjitha pikat e marrėveshjes. Kanė mbetur vetėm dy pik, tė plotėsohen ata dhe vendi tė del nga kriza politike dhe jo tė punosh kundėr kėsaj marrėveshje qė do tė thotė tė kthehesh prej nė fillim, nė destabilitet dhe tension”, tha lideri Ahmeti. Sipas tij, nuk duhet tė pengohet puna e prokurores speciale qė ėshtė formuar nė bazė tė marrėveshjes sė qershor dhe kjo prokurori duhet tė ndjek ēdo rast, por njėkohėsisht ėshtė e papranueshme qė kėta materiale tė shpėrndahen nė duart e kriminelėve, fabrikuesve si dhe nė duart tė shėrbimeve serbe sepse mos harrojmė se Serbia na harron asnjėherė se ja shkėputėm Kosovėn”, tha Ahmeti.

Kryetari i BDI-sė pėrmendi tė arriturat e BDI-sė si themelimi I UT-sė, hapja e universitetit tė ri nė gjuhėn shqipe nė Shkup, formimi I Komunės sė Kėrēovės me shumicė shqiptare.

“Jam krenar me hapjen e universiteti tė ri me mėsim nė gjuhėn shqipe nė Shkup. Ėndrra nuk realizohet duke bėrtitur nėpėr mitingje, por duke punuar. Rinia e BDI-sė u ngjanė shqiponjave nė qiell dhe po lėvizin drejt realizimit tė qėllimeve tė tė parėve”, tha lideri i BDI-sė Ahmeti nė Kėrēovė.

/portalb


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull
Komentet janė nė pronėsi tė postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!
Reklama

bio and food, bio food companybio, food cooporganic, food advantages, organic food bar active greens, organic food bar protein , organic food bar protein riegel

Vija

Reklama
Lajme tjera

Powered by kercova.net © 2003 - 2017 All rights reserved e-mail: info@kercova.net
This site does not store any files on its server. We only index and link to content provided by other sites.